Wpis z mikrobloga

Urzędy to ciągnące kase gówno.

Byłem wczoraj oddać auto na szrot, nie dość że wykręcili blachy, zrobili 5 stron dokumentów, wprowadzili dane w system, poucinali dowód i karte pojazdu to jeszcze dostałem 200zł za samochód ( bez silnika,skrzyni i wielu innych rzeczy).

Za to dzisiaj byłem w wydziale komunikacji. 17zł za pełnomocnictwo bo wujek współwłaściciel, 10zł za wniosek o wyrejestrowanie xDD
Mniej roboty jak na szrocie i jeszcze kase biorą.
Wszystko by było ok gdyby te urzędbiurwy miały pensje TYLKO z tego co wezmą na tych wnioskach ale (spodziewam się) że biorą oni normalne wypłaty z budżetówki.
#polska #socjalim ##!$%@? #gorzkiezale
  • 16
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: Nie rozumiesz jednej rzeczy :P
Prywatna firma - nic nie płacisz za złożenie dokumentów, jeszcze ci hajs oddają.
Państwowy urząd- kasa z budżetu + kasa za złożenie dokumentów.
Moim zdaniem albo wydział komunikacji powienien się utrzymywać tlyko z tych wpłat albo tylko z budżetu.
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: To olać wpłaty i niech to idzie z budżetu :P Po to płace podatki by mieć sprawy "urzędowe" załatwiane.
Może pójdzmy dalej i płaćmy dodatkowo policji/straży za wykonanie obowiązków ;d? Przyjedzie straż ugasi dom i jeszcze ci rachunek wystawi xD Policja odzyska twój rower cyk opłata.
O sam robię w budżetówce - kolej dokładniej będe biegał z kwitkiem i zbierał dodatkowe opłaty od pasażerów każdego pociągu :P
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: bilet jest dla spółek typu koleje regionalne/ic itd ja jako plk nie mam nic płacone za to że swiecę semafor i drogę układam. Wykonuje swoją robote i dostaje wypłatę tak samo jak te panie w urzędzie :P Zatem czemu mam urzędowi płacić dodatkowo za to że wykonuje swoją fuchę a mi nikt nie płaci dodatkowo za to że wykonuje swoja fuche ;d?
  • Odpowiedz