Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak wygląda kwestia wymiany dowodu rejestracyjnego obecnie w sytuacji gdy skończą się miejsca na pieczatki? czytałem w artykule z 2018 że mają wejść jakieś przepisy, że nie trzeba tego robić, ale bardziej aktualnego info nie znalazłem #motoryzacja #prawo
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pixxel: raz że możesz go w ogóle nie mieć przy sobie, a dwa, że jak Ci nie po drodze do urzędu i nie chcesz wydawać kasy za wymianę dowodu to pamiętaj że ta kartka a4 z pieczątkami, która dostajesz po przeglądzie też jest potwierdzeniem jego wykonania. W taryfikatorze mandatowym nie ma przewidzianej kary za niewymienienie dowodu
@bthzz mi rok temu szanowny Pan policjant zabrał dowód za brak ważnych badań technicznych pomimo tego, że razem z dowodem był dowód przeprowadzenia badania z którym miałem się wybrać do urzędu w celu wymiany na nowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewGuy: ja miałem w ten sposób przynajmniej kilkanaście kontroli i nikt nie wspomniał słowem. Badania techniczne miałeś ważne przeciez
@pixxel najpierw badanie, potem z dowodem i kartką otrzymaną od diagnosty do Wydziału Komunikacji, tam dostaniesz dowód tymczasowy, a w nowym będzie wbita pieczątka z datą taką, jaka wynika z badania. Ja też przeciągnąłem to w tamtym roku (chyba z 10 miesięcy tak jeździłem), potem jechałem na Ukrainę i potrzebowałem na szybko załatwić, cudem się udało. Nie ma sensu zwlekać, i tak będziesz to musiał zrobić.