Wpis z mikrobloga

@wyrrrrwaaaa: @jmuhha: Właśnie też słyszałem że french press dobrze się nadaje. Szef miał dość spieniania ekspresem (miał chyba taki spieniacz co dmucha parą tylko) i robił to właśnie w taki sposób.
  • Odpowiedz
@ludzik: aby poprawnie spienić mleko dyszą w ekspresie trzeba jednak chwilę czasu spędzić przy tym,, aby pojąć technikę. Ja mam zwykły, najtańszy French Press i naprawdę polecam. Wystarczy podgrzać mleko, ważne aby je nie zagotować i kilkoma ruchami ,,góra dół'' napowietrzamy mleko równocześnie klarując całą jego konsystencję :)
  • Odpowiedz
@wyrrrrwaaaa: Najprościej najlepiej ;) Osobiście nie mam takiego ekspresu, mam taki co leje już spienione, i nie wiem właśnie na ile upierdliwe jest to spienianie takim półręcznym spieniaczem
  • Odpowiedz
@ludzik: pracując jako baristka pamiętam ile mleka musiałam przelalać zanim nauczyłam się poprawnie je spieniać. Szkoda, że nikt nie wytłumaczył Twojemu szefowi w jaki sposób spienia się mleko i ile wymaga to wysiłku. Być może kupiłby wtedy pełen automat :)
  • Odpowiedz
@wyrrrrwaaaa: To troszkę inna kwestia, bo ma po prostu ponad 10 letnią Nivonę (kupiona jakoś w okolicach ślubu) i myślę że wówczas takie w pełni spieniające były dość drogie.
  • Odpowiedz