Wpis z mikrobloga

@fotograf_warszawiak nie leciałem nigdy samolotem, a przede mną cztery loty. (Dwa do chin i dwa z powrotem)

Na początku lecę z warszawy do kataru. Tam mam przerwę 10h i z kataru do kantonu. Czy w ciągu tych 10h dam radę coś zobaczyć w katarze ?

Mam pytanie o bagaż podręczny. Na stronie podane wymiary to 50cm maks. Mam walizke 60cm długości (długość razem z kółkami) i zamiast niej chciałem brać plecak. Ale
@LZBNZ: nie zwiedzałem Doha, jednak Qatar Airways oferuje darmowe wycieczki przy przesiadkach powyżej określonej liczby godzin - przy 10h na pewno się na to łapiesz.
Bagaż podręczny nie powinien być większy od dopuszczanego, ponieważ mógłby się nie zmieścić w schowku nad siedzeniami. Lepiej nie ryzykować i zabrać plecak.
@fotograf_warszawiak słyszałem o tej wycieczce. Ale jak się okazało nie są darmowe, tylko będę musiał zapłacić 75 QAR. Ale chyba się na to zdecyduje na miejscu skoro już tam będę :)

A co do bagażu rzeczywiście wezmę chyba plecak.
@fotograf_warszawiak jak wygląda cenowo w Doszy na lotnisku? Np. zjem tam posiłek w rozsądnej cenie czy jakieś kosmosy tam są ?
:D coprawda głównym celem są Chiny ale coś przy okazji tego kataru można skubnąć
@fotograf_warszawiak
@blinxdxb jak ze standardem w samolotach ? Bo słyszałem że do takich linii jak "lot" to niebo a ziemia ta linia katarska. Dużo miejsca na nogi, fajne stoliki do jedzenia i duża biblioteka gier/filmów/seriali/tv na każdym miejscu.

Czy nie mija się to z prawdą ?
@LZBNZ: bardzo dobry standard. Duża baza filmów, spoko żarcie, napoje do woli.. a jak zgłodniejesz, możesz poprosić o kanapke. W standardzie poduszeczka i kocyk, na nocnych lotach zestaw zaślepka na oczy, stopery, skarpety, błyszczyk i szczoteczka z pastą.
@blinxdxb Latam czesto do Azji i latalem wieloma liniami i w klasie ekonomicznej praktycznie niczym sie roznia. A jak jest jakas roznica to typu wiecej filmow xD (i tak zawsze mam swojego tableta) albo zamiast 3 rodzaju win to jest 5. Co miales w tym Qatarze czego nie ma LOT czy Aeroflot?

@LZBNZ Jeden #!$%@?. W klasie ekonomicznej nie ma praktycznie roznicy. Jak zapytasz ludzi co takiego bylo w Qatarze fajnego to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Taidonk: latam biznesem akurat, ale znajomi zawsze chwalili bardziej Qatar za jedzenie, amentities, wybór alkoholu, milsza obsługę i nowsze samoloty. Konfiguracja biznes klasy w lot to jakiś przykry zart za to.
@blinxdxb No op raczej nie leci biznes klasa. W biznes i pierszwej klasie te roznice miedzy liniami nawet takim samym samolotem moga byc duzo wieksze niz w ekonomicznej.
@blinitp No to mowie ze roznice sa glownie typu zamiast 30 filmow to Qatar ma 60, zamiast 3 rodzajow wina to w Qatarze moze byc 5 itp.
Jakies tam roznice sa ale to nie jest jakas przepasc.

Np lot do singapuru lata glownie dreamlinerami. Nie wiem czy np dreamliner qataru w klasie ekonomicznej ma wiecej miejsca na nogi. Ja jestem niski to w sumie nawet w low costach mam wystarczajaco miejsca:)
@blinxdxb
@Taidonk tak lecę w economy class, jedzenie miałem do wyboru ale były jakieś dziwactwa typu "bezglutenowe" "bez laktozy" "danie muzułmańskie" "standard". Na trzech lotach mam standard a na jednym bez laktozy z ciekawości xd
@LZBNZ: jeśli masz 10 godzin powinieneś zdążyć zobaczyć miasto i coś zjeść. Nie wiem tylko czy powinieneś jechać do The Pearl (ładnie tam, ale dość daleko). A jak wyjdziesz w City Center to będzie okej. Zjeść możesz w Promod Doha City Center albo w Souq Waqif (polecam ten drugi wariant, bo to fajne miejsce i atrakcja), ceny są normalne. Jakbyś miał odrobinę więcej czasu to możesz szybko zobaczyć Muzeum Sztuki Islamskiej.