Wpis z mikrobloga

Ale ten czas leci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3 lata temu samodzielnie wydałem książkę "Junior Developer", w której opisywałem co powinieneś potrafić do pierwszej pracy jako programista. Początkowo tylko jako e-book, rok później pojawiła się również fizyczna książka.

Od tego czasu udało się sprzedać ponad 5000 egzemplarzy.
Ciekawostka: około 3500 sprzedanych egzemplarzy to e-booki (pewnie dlatego, bo przez pierwszy rok książka była dostępna tylko jako e-book).

Z tej okazji #rozdajo wśród plusujących oraz #promocja ( ͡ ͜ʖ ͡) dzisiaj książka oraz e-book są o 20 zł tańsze z kodem "3lata".

3 osoby otrzymają e-booka, 1 osoba fizyczną książkę (pokrywam koszt wysyłki).

Have fun
#javadevmatt

#chwalesie #ksiazki #naukaprogramowania
JavaDevMatt - Ale ten czas leci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
3 lata temu samodzielnie wydałem książ...

źródło: comment_dIwXF9DhyT3NJUhV8B1U9zUuvDc43dL5.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie jest Twoje zdanie na temat studiów?


@BasSHU: to sprawa indywidualna - osobiście gdybym drugi raz miał 18-19 lat, to olałbym studia. Samemu skończyłem inżyniera zaocznie, a pracować zacząłem jeszcze w liceum (mikrodziałalność w inkubatorach przedsiębiorczości, tworzyłem strony internetowe, trochę pozycjonowanie w wyszukiwarkach etc.), parę lat później etat jako java developer, potem emigracja do Hamburga jako Android Developer. Po powrocie z emigracji zająłem się autorskimi projektami + trochę freelancingu, ale
  • Odpowiedz
zawsze miło wesprzeć miraska który zna się na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Polydeuces: dzięki :) tak też traktuję książkę. Jako takie dobrowolne wsparcie zamiast patronite czy czegoś. Dlatego też nie walczę z piractwem książki, bo szkoda mi czasie na ściganie gówniarzy za parę złotych.
  • Odpowiedz
czy po tej ksiazce bede wstanie napisac wlasną gre przegladarkowa, online? Marzy mi sie stworzenie takiego menagera sportowego


@kapielOdbyta: nope. Tego książka Cię niestety nie nauczy. To przewodnik pod kątem pierwszej pracy etatowej programisty.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt:

Kupione :) Cos tam kodze od paru miesiecy (cs50 + freecodecamp) i mysle, ze fajnie bedzie sobie ta wiedze zweyfikowac + obrac dalszy kierunek rozwoju. Mam nadzieje, ze sie nie zawiode ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MirkoMax: nie mam aktualnie rozpisanych takich szczegółowych kosztów. Raczej nie robię jej płatnych kampanii reklamowych na FB. Ot działam sobie w z postami na blogu, filmami na YT i podcastami, a książkę reklamuję jako sposób na wsparcie finansowe mojej działalności w sieci.
  • Odpowiedz
czy ta książka skierowana jest do osób, które umieją już coś kodować, czy bardziej dla tych, którzy zbierają się żeby zacząć naukę?


@Sqbfd: grupa docelowa to osoby, które chcą wiedzieć jak uporządkować naukę pod kątem pierwszej etatowej pracy jako programista. Co potrafić, dlaczego właśnie to i skąd się tego nauczyć + jakiś opis najczęstszych problemów na takiej drodze. To tak z grubsza.
  • Odpowiedz