Wpis z mikrobloga

Georgetown 1515 Jesień #lacunafabularnienewbristol
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
Pytania out-of-character tylko w tym wątku

Bank BSU
Bank Białej Rękawiczki
Bank Vivaldich
ŻKOK

KARTA POSTACI
Temat dotyczący Celów i Ambicji

Mechanika przedsiębiorstw
Mechanika domów

-------------------------------------------------
Wypadki przy pracy: brak w tym kwartale

-------------------------------------------------

Staholomilli wracał rozbawiony z Martwej, gdzie większość osadników uczestniczących w wernisażu próbowała uzupełnić braki pospolitego schamienia. Noc już dawno zapadła, a gwar na ulicach powoli cichł. Niedobitki z imprezy zataczającym się krokiem wracali do swoich domów. W świetle księżyca ich nozdrza błyszczały od tłustych plam.

- Skaranie z tym olejkiem... - westchnął do siebie kupiec.

Gdy dotarł do swojego domu z niepokojem zauważył, że drzwi do chałupy są otwarte na oścież. Wyciągnął szablę, po czym powoli skierował się do środka. Uważnie lustrując pomieszczenia zaczął nawoływać Dziadunia. Bez żadnej reakcji. Wyszedł tylnimi drzwiami i momentalnie pobladł. W niewielkiej odległości od niego leżał starszy mężczyzna twarzą do ziemi. Na skroni znajdowała się zaschnięta plama krwi. Po chwilowym szoku Kupiec podbiegł do starca i odwrócił go na plecy. Gdy dostrzegł twarz naćpanego jednego z podopiecznych Domu Jałmużny poczuł ulgę, jakiej nie poczułby po zjedzeniu całej beczki przeklętej żółtej rośliny. To jednak nie rozwiązywało zagadki zniknięcia Dziadunia. Brak śladów walki w chałupie dodatkowo go uspokajał. Jednak tej nocy zdecydowanie nie zamierzał się kłaść spać...

* * *

- Na jakim poziomie znajduje się aktualna produkcja?
- Panie Santoro, w tym kwartale udało nam się wyprodukować około 60% Olimpium z pierwotnego planu, ale mamy potencjał na więcej. Problemem są braki kadrowe. Większość osadników nie pracuje już w państwowych zakładach, nie mówiąc o naszym. Huta w Xanthii w oczekiwaniu na kolejne dostawy przez większosć czasu przetapia żelazo.
- Jeżeli na miejscu nie ma pracowników, to sprowadzimy ich z Riwonii
- Tak jest panie Santoro, przekażę dyspozycje

* * *

- Popatrz Jacob, wszędzie pełno tego żółtego gówna. Nie ma już jak uprawiać trzciny cukrowej, bo to cholerstwo wszystko wydusiło
- Drew, spokojnie, szefowie pójdą po rozum do głowy i zaczniemy hodować tę całą Samoczajkę, jest na nią popyt w Europie.
- Mam naprawdę złe przeczucia co do tego chwasta Jacob, mówię ci...
- To przestań mówić tylko łap motykę... chociaż właściwie nie trzeba tutaj nic plewić, samo rośnie. Doprawdy ciekawe że wcześniej nikt tego kwiatka tutaj nie widział.
- Niektórym mocno rzucił na psychę. Słyszałeś o tym francuskim baronie? To był kurczę dramat.

* * *

- Panie burmistrzu, jeszcze sprawa strażników - powiedział komendant Sam - co zrobimy z tym fantem?
- Tylko publiczny proces panie komendancie - westchnął ciężko West - Siedmiu sędziów pod przewodnictwem Tehnokratusa. Trzech wskaże Pan, ja wskazuję Ansgara Knochiga, Grégoira Duboisa i Thomasa Sutherlanda. To dobrzy obywatele, którzy będą gwarancją uczciwości procesu. Oskarżonych proszę zamknąć w celi, chyba że zostanie za nich wpłacona kaucja w wysokości 150 funtów - wtedy mogą odpowiadać z wolnej stopy.
- Zrozumiałem panie West, czy coś jeszcze?
- To wszystko, mieszam się w tę sprawę już wystarczająco mocno...

* * *

Lars z niesłabnącym zapałem nadzorował szkutników, budujących kolejne łodzie według jego projektu.
- Te klepki są za ciasno, kadłub będzie za ciężki! Burty przyszlifować, dlaczego robicie jest tak samo grube jak poręcze w EDM? Panowie, świetna robota, ale musicie naprawdę przyśpieszyć z pracami. Mamy bardzo dużo zamówień, a i jestem pewien, że znajdziemy nabywców na łódź w Georgetown.

Norweg przyjrzał się uważnie ostatniej z łodzi. Odwrócił się w stronę Miri, bawiącej się w berka z Johnem Whiteflagiem. Westchnął ciężko, po czym chwycił za hebel i zaczął szlifować burtę statku.

- Mam romans z żoną dziwaka-naukowca. Myślałem, że doprowadzę go do białej gorączki, ale on się w ogóle nie przejął przyprawianymi rogami. Moja kochanka ma dziecko z nie wiadomo kim. Teraz przykleił się do mnie ten Anglik i bawi się z dzieckiem mojej kochanki, ale cały czas widzę, że gapi się na mnie kątem oka. W co ja się #!$%@? wpakowałem?

* * *

- Panie gubernatorze, nie ma o czym mówić. KHX zawdzięcza Panu i całemu Georgetown bardzo wiele. Jeżeli naprawdę chce Pan tego...
- Tak, chcę - uciął szybko Peter West - W osadzie dzieje się ostatnio bardzo dużo złego, łatwo dostępny narkotyk paraliżuje i zobojętnia mieszkańców. Straż miejska nie radzi sobie z pilnowaniem porządku, a i my mamy swoje za uszami, bowiem dokumentacja administracyjna i handlowa magistratu jest jakąś #!$%@?ą Księgą Gości!
- Panie gubernatorze West, język! Obok jest pańska córka, której notabene jeszcze nam Pan nie przedstawił.
- No tak, tak, Patricio, pozwół do nas dziecko.

Z pokoju obok wyszła młoda, na oko szesnastoletnia dziewczyna, ubrana w skromną, ale bardzo gustowną sukienkę.

- Panie Santoro, przedstawiam Panu moją córkę, Patricię. Poza przejawianiem nieprzystojących jej zainteresowań takich jak żeglowanie, jest bardzo dobrze wychowana i zna portugalski. Uważam, że będzie dla idealną kandydatką na żonę dla Pańskiego syna.

Gdyby przetłumaczyć spojrzenie córki gubernatora na znany ludzki język, nawet najbardziej wypudrowane eufemizmy musiałyby zostać przemilczane, by nie urągały czci tej młodej damy. Portugalski kupiec skinął głową, po czym pożegnał się z Westami i opuścił gabinet. Chwilę po zamknięciu drzwi Patricia wbiegła z powrotem do bocznego pokoju, zatrzaskując za sobą drzwi.

* * *

- Pożar osady jest próbą - ciągnął nudne kazanie ojciec von Braun - taką samą jaką poddał Bóg Hioba. Jaka lekcja płynie z tej przypowieści?
- Nieważne ile razy ktoś podpali kościół, zawsze znajdą się frajerzy, którzy go odbudują? - wyszeptał Rik.

Bo choć sam miał w głębokim poważaniu ojca Brauna i jego słowa, to wiedział że dla jego brata Paxa otwarcie kościoła jest ważnym wydarzeniem, dlatego wciąż o kulach, ale po raz pierwszy od dawna w pozycji wertykalnej, pojawił się w miejscu publicznym. Chwilę po krytycznej uwadze otrzymał łokieć w bok od Paxa, którego ten zaraz pożałował, widząc zwijającego się z bólu Rika.

- Tylko nie mów babci, proszę - wyszeptał teatralnie Pax
- Ale dasz mi pograć w "Osadników z Bristolu"?

Ich rozmowę zagłuszyło nagle donośne nabożeństwo, odbywające się w położonym nieopodal świeżo ukończonym Ekumenicznym Domu Modlitwy. Gromkie oklaski, okrzyki w wielu językach, taniec i śpiew zdecydowanie kontrastowały z podniosłą i spokojną mszą. Po zakończeniu obu uroczystości ludzie spotkali się na placu przed dwoma świątyniami. Choć rozmawiali ze swoimi sąsiadami, którzy poszli na konkurencyjne nabożeństwa tak jak zawsze, w ich rozmowach zaczęły się coraz częściej przejawiać wzajemne uszczypliwości.

* * *

Asbjorn Ingelmand kontynuował serię samotnych wycieczek po wyspie. Wybrał się pewnego razu na wzgórze, położone nad kamieniołomem i kopalnią, by zobaczyć całą okolicę z góry.

- Pięknie wygląda jesień w New Bristolu - pomyślał Norweg - zieleń przechodzi płynnie w żółć. Cholera, coś dużo tego żółtego ostatnio...

-------------------------------------------------
Kompania Handlowa Xanthii rozpoczyna działalność na terenie Georgetown.

Ceny za skrzynię (ilość, skup/sprzedaż):

KKH:

Sól: 10 125/145
Kamień: 40 15/20
Deski: 30 35/40
Trzcina cukrowa: 10 40/50
Drewno: 50 15/20
C. Lucina: 15 120/130

KHX:

Olimpium: 0 100/-

Handel z królewską kompanią handlową możliwy tylko w Dniu Handlowym.

-------------------------------------------------

Wyniki rekrutacji do stowarzyszeń i gildii:

Akumulat - 14
Awerege - 0
endrjuk - 0
Gregua - 12
Knyazev - 0
kvvach - 3
Matei123 - 4
SirSherwood - 4
TynkarzCzwartejSciany - 5
Yokaii - 18

-------------------------------------------------

Plantacja cukru przestawiła się na produkcję C. Luciny zwanej Samoczajką. KHX otworzyła kopalnię Olimpium na południowym wybrzeżu przy Mount Vicious

Produkcja w przedsiebiorstwach prywatnych:
Chai O'Rivaux - 16 skrzyń C. Luciny / Samoczajki
Flos - 11 skrzyń C. Luciny / Samoczajki

Dzień handlowy rozegrany zostanie od Niedzieli Wieczur do poniedziałkowego wieczoru.

-------------------------------------------------

Formularz deklarowania akcji tajnych może być wykorzystywany TYLKO do przestępstw. Uzupełnić należy nick gracza, trzycyfrowy PIN, typ deklaracji oraz samą akcję. Po jej zadeklarowaniu pojawi się oddzielny post w tagu z PINami i poziomami trudności testów. Po zapoznaniu się z nimi konieczne będzie potwierdzenie akcji poprzez ponowne wypełnienie formularza. PIN wymyślacie sami, niewskazane jest dzielenie się nim z innymi.

LIMIT JEDNEJ AKCJI PRZESTĘPCZEJ NA KWARTAŁ

-------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z trzech akcji głównych oraz dowolną liczbę akcji pobocznych. Czas na podjęcie decyzji jest podany indywidualnie przy każdej z nich.

Możesz również składać wnioski u gubernatora, zgłaszać przestępstwa do Straży Miejskiej i prowadzić debatę z innymi graczami.

-------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Georgetown 1515 Jesień #lacunafabularnienewbristol
Otwórz w nowej karcie mu...

źródło: comment_tDaEhxXWQMC9uJQPQ4iLfm2PIpF671tt.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
AkCJA GŁÓWNA: Idź do pracy (do 15.04 do 23:59)
-------------------------------------------------
W tym kwartale skupiasz się wyłącznie na pracy. Dotyczy również Rzemieślników i klasy szczególne. Jeżeli zmieniasz pracę, daj znać w tym temacie
  • Odpowiedz
AKCJA GŁÓWNA: Poświęć się całkowicie indywidualnej akcji (swojej lub innego z graczy) (do 14.04 do 23:59)
-------------------------------------------------
Jeżeli indywidualna akcja wymaga większego niż kilkunastodniowego zaangażowania, wybierz tę opcję. Możesz wyraźnie zwiększyć szanse jej powodzenia lub wzmocnić jej efekt końcowy.
  • Odpowiedz
AKCJA GŁÓWNA: Nie pracuj w tym kwartale. (do 15.04 do 23:59)
-------------------------------------------------
Opcja dla rannych, chorych, uwięzionych, ale także nierobów i pijaków paskudnych. Ta opcja to nic innego jak lista obecności, na którą trzeba się wpisać.
  • Odpowiedz
AKCJA POBOCZNA: Rekrutuj NPC do swojej gildii / stowarzyszenia. (do 15.04 do 12:00)
-------------------------------------------------
Każda akcja poboczna ma wpływ na wydajność pracy. Nie wykonuj akcji pobocznych, jeżeli w danym kwartale nie ma cię w osadzie.
  • Odpowiedz
AKCJA POBOCZNA: Formularz deklarowania akcji przestępczych (do 15.04 do 12:00)
-------------------------------------------------
NIE PLUSUJ TEJ OPCJI! Straż Miejska otrzyma wskazówkę OOC kto może być w gronie podejrzanych o przestępstwo!
  • Odpowiedz
Zaplusuj ten komentarz, jeżeli chcesz pracować w kopalni Olimpium od tego kwartału. (do 15.04 do 12:00)
-------------------------------------------------
Wynagrodzenie:
Górnik 18+ Kondycji - 150 funtów
Górnik -17 Kondycji - 120 funtów
Żeglarz - 100 funtów
pozostałe cechy 18+ Kondycji - 75 funtów
pozostałe cechy -17 Kondycji - 50 funtów
  • Odpowiedz
Zaplusuj ten komentarz, jeżeli chcesz zostać zawołanym przez sędziego @achtunki na publiczny proces w sprawie dwóch byłych strażników miejskich. (do 16.04 do 12:00)
  • Odpowiedz
Enoch Taniivtz, bankier

Enoch lubił początek każdego kwartału. Przychodziły opłaty z przedsiębiorstw, ludzie przychodzili po swoje wypłaty, ale ten kwartał był inny. Był szczególny! Georgetown właśnie spłaciło pierwszy kredyt który był zaciągnięty w ŻKOKu. Było to nie lada wydarzenie! Bankier spojrzał szybko na tabelki i wyliczenia. Prawie koniec roku, a kasa banku jest prawie w takim stanie jak była zanim tu przybyłem... To nieźle! - pomyślał. A wkrótce powinno być jeszcze lepiej!
  • Odpowiedz
GSP Esteban

Niezadowolony przechadzał się po mieścinie.

- Cholerny chwast - pomyślał. Ludzie powymyślali sobie jakieś oleje, jakieś takie dziwactwa i rzucili na nie, jak pelikany na iluzje ryby. Mijając kolejną uliczkę dzielnicy portowej, nie mógł się powstrzymać, musiał rozpoznać klimat w narodzie. Zaczepił dwie starowinki, którym zadał pytanie:

- Chciałbym zapytać o to, co panie myślą o tym, żeby zalegalizować C.Lucina w Georgetown? Taki kontrowersyjny, na dzień dzisiejszy, temat.

- Zalegalizować
  • Odpowiedz
Dixus Jennsen, Górnik

Dixus obserwował morze z łokciami opartymi o kolana i twarzą w spracowanych, suchych dłoniach. Siedzenie na twardym głazie nie było zbyt wygodne, ale nie mógł się oderwać od uspokajającego widoku fali przyboju rozbijającej się o brzeg.

– Patricia... Jakie słodkie imię. Królewskie rzekłbym – mruczał, zamyślony.

Poprzedniego wieczoru, po całym dniu spędzonym przy budowie domu modlitw, wracał do swojego domu, gdy nagle pod drzewem zobaczył niewysoką dziewczynę z jakąś
  • Odpowiedz
@lacuna:
Raport z Wielkiego Wernisażu Klubu Akwarelistów

Link do bankietu (profity od barona)
Link do galerii (roleplay z obrazkami)

Podsumowanie:
Baron wykupił wszystkie obrazy za 2500f, które trafiło na konto Akwarelistów.
Każdy Akwarelista mógł poprosić barona o jedną przysługę, ale konieczny był przy tym test charakteru.
Zdane zostały 2 testy:
Wolek Bałęsa @Akumulat dostał obietnicę nadania francuskiego szlachectwa.
Baron przekazał Samowi @Queltas oraz Andre @ZdenerwowanyBialorusin pieniądze (600f, plus koszty przygotowania przedsiębiorstwa)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@lacuna:

Raport z Krucjata przeciwko antynauce o cytrusach

Trike naukowców: William ( @Treant), Domenico (@Anagama) i Ludolf (@Stalowa_Figura) nie mogąc dłużej ignorować zimowy przeciw cytrusą postanowili naukowo udowodnić, że szkodliwość cytrusów do bzdura.

W efekcie udowodnili ich pozdrowotny wpływ choć zabrakło im czasu by znaleźć dowody na brak prawo i lewoskretności tej rodziny owoców. Po wejściu w współpracę z KKH, która dostarczyła materiału do badań i udzieliła wsparcia finansowego (każdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ZdenerwowanyBialorusin
Gregoire Dubois
_Gregoire po fiasku swoich działań w Xanthii miał nie wychować nosa z kopalni ale perspektywa ucieczki w jeszcze bardziej odludziu górskie ostępy była zbyt kusząca. Postanowił poświęcić się całkowicie idei przedstawionej przez Andre - wyznaczanie nowych szlaków i szukanie kolejnych złóż Olimpium to jest to!_

A psia krew, kopalnie nie ucieknom!
  • Odpowiedz
@lacuna:
Samuel Madarra - Wąsaty Komendant Straży miejskiej

Kiedy komendant wrócił do garnizonu, z miejsca siadl na krzesło, zwyzywał pod nosem gubernatora, po czym posłał po najznakomitszego chłopca na posyłki w całym garnizonie - mlodego Josepha.
- Tym razem nikogo nie wołasz do biura młody, Slant chyba mieszka w celi jeśli zdążył się zadomowić - uśmiechnął się - więc wystarczy że przekażesz mu, że z rozkazu gubernatora do czasu procesu zostaje
  • Odpowiedz
Nick Chai - artysta malarz

Obudził się po polowaniu, wernisażu i bankiecie wciąż pijany w cztery dupy. Ile oni tego wypili. W ogóle dlaczego tyle pili? Popatrzył po mieszkaniu Wolka, uhh, znajdował się za przewróconym stołem w kuchni. Pewnie na nim zasnąłem i rypłem - Pomyślał. Za drzwiami słyszał kroki innych klubowiczów. Coś uwierało go w nogę. Pełnomocnictwo i umowa dla administratora Plantacji Chai O'Rivaux? Że kę?

Po przeczytaniu umowy wszystko
  • Odpowiedz