Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z piekarnią/cukiernią w mojej okolicy. Dokładniej chodzi o zapach czy tez może raczej smród, który ona produkuje. Mieszkam w domu jednorodzinnym, wszędzie dookoła mnie dosyć zwarta zabudowa jednorodzinna, takie typowe przedmieścia. I gdzieś po środku tego wszystkiego jest mała piekarnia (od razu zaznaczam, że cała okolica budowała się w latach 80 i 90, a problem w zasadzie pojawił się jakieś 3-4 lata temu) I to jest spoczko, fajnie jest mieć chleb czy bułki 5 minut od domu. Ale problem pojawia się kiedy wypiekane są pączki. Odór tłuszczu rozchodzi się po okolicy i jest niesamowicie uciążliwy. W zasadzie każde popołudnie i wieczór to smród smażonych pączków. Można zwyczajnie oszaleć. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy da się w jakikolwiek sposób ugryźć ten temat, żeby uniknąć/pozbyć się tego zapachu? Urząd mówi, że nie ma norm zapachowych i nic nie mogą zrobić. Właściciel robi wszystko zgodnie z prawem, więc też nie można mu nic zarzucić. Ale uciążliwość jest ogromna. Czy może zwrócić się do jakiejś konkretnej instytucji? A może ktoś miał podobny problem?

#pytanie #problem #piekarnia #cukiernia #smrod #zapach
  • 1