Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxatop: U mnie to chyba wszystko miałabym porzucić bo naprawdę wszystko szkodzi. Nawet woda w odpowiednich okolicznościach.
@PoProstuOn: Akurat z alko nie problem bo go pije bardzo mało raz na kilka tygodni a czasami miesięcy i generalnie z nim nie są jakieś problemy.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: ale co rozumiesz ze "zmaganiem się z refluksem"?
- palenie za mostkiem? (kiedy? w nocy, w ciągu dnia?)
- zrywanie się w nocy bo treść się cofnęła do przełyku i się dławiłeś?
- problemy z połykaniem pokarmów?

U mnie się sprawdza ograniczanie jedzenia (nie możesz na full się najadać), żadnych owoców i surowych warzyw po 13, ostatni posiłek 4-5 godzin przed snem, staraj się też nic nie pić na godzinę
  • Odpowiedz
@sylwke3100: bez recepty w aptece dostępny omeprazol, na czczo i ewentualnie jak mocno piecze.

no i koniecznie dieta.
warto rozwazyc gastroskopie czy to tylko refluks czy nie ma dodatkowo owrzodzenia jakiegos w żołądku/ dwunastnicy
  • Odpowiedz
@sylwke3100: u mnie w ciągu dnia na początku się pojawiała.. teraz pilnuję, żeby dobrze połknąć jedzenie, popijam dużą ilością wody (zawszę mam przy sobie co najmniej 0,5L)... na objawy na pewno stres nie pomaga, wiem, ze łatwo się mówi, ale próbuj go ograniczać.. tak samo jedzenie pikantne, mocny alkohol...
no i spróbuj tej wody Zuber - może uda ci się kupić i coś pomoże..

aha - no i ja jeszcze
  • Odpowiedz
@nicniemusze: @sylwke3100: no gastroskopie też warto zrobić - jak nie jesteś twardy (ja nie jestem) to polecam prywatnie zrobić z anestezjologiem, idziesz spać a on spokojnie sobie bada.. ty nie masz traumy - sam mam takie badania za tydzień...
  • Odpowiedz
@nicniemusze: @sylwke3100: no gastroskopie też warto zrobić - jak nie jesteś twardy (ja nie jestem) to polecam prywatnie zrobić z anestezjologiem, idziesz spać a on spokojnie sobie bada.. ty nie masz traumy - sam mam takie badania 19.04...


@Emill: Byłem, mam jakieś minimalne nadżerki z tego co pamiętam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: dieta za bardzo nie pomogła. Zgagę miałam nawet po wodzie. Po 7 latach próbowania wszystkich leków z apteki i medycyny naturalnej, dostałam Dexilant, którego idealne dawkowanie dobrał gastrolog. Do tego, o zgrozo, przestałam jeść pszenicę. Od dwóch lat jestem wolna od bólu, ale dietę refluksową trzymam nadal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inevera: No mi też się zdarza po wodzie i to najgorsze np kiedy uprawiasz jakąś aktywność napijesz się wody i to pieczenie baaa nawet odbicie treścią żołądkową po kilku godzinach od posiłku.
  • Odpowiedz
Nie tak dawno musiałam zacząć walczyć z problemami żołądkowymi oraz refluksem, bo czasami ból i samopoczucie było nie do zniesienia. Dlatego szukałam opinii u znajomych i w sieci co może w tym zakresie pomóc i na ten moment stosuję dexilant, który dość dobrze działa bo te nawroty praktycznie ustały. Jak chcesz sprawdzić to na https://baza-lekow.com.pl/dexilant-lek-ulotka-chpl-opinie-dawkowanie/ jest dokładniej przedstawiony.
  • Odpowiedz