Wpis z mikrobloga

#antynatalizm #truedetective

Świadomość to jedno wielkie ewolucyjne nieporozumienie. Po co nam ona? Natura stworzyła istoty przeciwne własnej naturze. Zgodnie z jej prawami nie powinniśmy istnieć. (...) Człowiek to istota, która łudzi się, że posiada osobowość, ukształtowaną jakoby z przeżyć i doświadczeń jednostki. Każdy z nas został zaprogramowany by uważać się za kogoś. Ale jest jak cała reszta, nikim. (...) Pozostaje nam jedynie honorowo sprzeciwić się programowi. Zakończyć reprodukcję, ruszyć ku nieuchronnej zagładzie, ująć za ręce braci i siostry i napotkać kres.

Autor: Nic Pizzolatto, True Detective: The Long Bright Dark, 2014, tłum. Wojciech Stybliński
Opis: słowa bohatera, Rustina Cohle’a.
Pobierz Werdandi - #antynatalizm #truedetective

Świadomość to jedno wielkie ewolucyjne nie...
źródło: comment_8hszBsoxMx8vDxsJNa52ERk39OHxPQHg.jpg
  • 87
@cyjanek_potasu: grzebalam już rodzica, jakoś daję radę, grzebalam młodsze rodzeństwo, no mówi się trudno, pamiętam dobre chwilę, myślę, że z ich perspektywy już nic już ma znaczenia, więc czemu mam się kurczowo tego trzymać?
no i co z tego, że promil ludzi zdecyduje się nie rozmnażać? Co zrobisz z resztą która nadal to będzie robić dopóki tylko się da?


@dioxyna:

A co zrobisz, że kiedyś może mniej niż 1% ludzi nie jadło mięsa?
Nie było barów wegetariańskich, wegańskich?
A teraz jakoś w samej Warszwie masz sporo miejsc przyjaznych wegetarianom?
Po co nadal promować wegetarianizm?
Może to bez sensu?

Po co chodzić na wybory, jeżeli tylko
grzebalam już rodzica, jakoś daję radę, grzebalam młodsze rodzeństwo, no mówi się trudno,


@dioxyna:

A Ty wiesz, że nie jesteś pępkiem świata i to, że dla Ciebie Twoja rodzina była nieważna to nie znaczy, że jest to taki sam problem dla innych?

Już Ci tłumaczyłam, Tobie utnie dwa palce to w staniu w kuchni i sprzątaniu wielkiej różnicy Ci to nie zrobi.
Dla skrzypka, pianisty- to jest dramat i tragedia, której
@cyjanek_potasu: Ale porównywanie wegetarianizmu--potrzebę jedzenia mięsa która można zastąpić do czegoś co jest u ludzi instynktowne trochę zła analogia, poza tym przejście na wegetarianizm nie wpływa jakoś bardzo negatywnie na obraz społeczeństwa i jego mechanizmy, na pewno nie tak jak rozmnażanie. Przyznaj, że antynataluzm można jedynie traktować jako filozofię osobistą, bo nie ma realnych rozwiązań by zastosować ją wobec wszystkich. Co do grzebania- dlaczego wnioski, że nie zależało i nie zależy
Ale porównywanie wegetarianizmu--potrzebę jedzenia mięsa która można zastąpić do czegoś co jest u ludzi instynktowne


@dioxyna:

A wiesz, że mężczyźni instynktowanie dostają erekcję przy ładnaej kobiecie?
To naturalne, dlaczego więc nie mogą jej zgwałcić?
Przeciez to takie instynktowne, to nie oni decydowali, że im akurat erekcja się pojawi ;)

Właśnie tym się różnimy od zwierząt,(przynajmniej niektórzy), że potrafimy panować nad swoimi instynktami i dlatego możesz się czuć na ulicy bezpiecznie, bo
@cyjanek_potasu: To Twoje myślenie nazwę je "totalnej rozpaczy" nakazuje się zabić gdy straci się kogoś, coś ważnego? Mam jeszcze dużo innych osób którym mogę poświęcić swoją energię, nie muszę zdychać, jak przyjdzie na mnie czas to przyjdzie. Nie każdy musi odczuwać i myśleć w taki sposób o śmierci jak Ty. Tak instynkty są bardzo trudne do zaspokojenia gdy nie ma realnych alternatyw i tak, mężczyzna (tu znów nietrafna analogia) może się
To Twoje myślenie nazwę je "totalnej rozpaczy" nakazuje się zabić gdy straci się kogoś, coś ważnego?


@dioxyna:

Niczego nie nakazuje, tylko pokazuje obrazowo, co jest dla kogoś bardziej cenne czy jego życie czy strata chomika.
Dla Ciebie Twoje życie jest najważniejsze, a inni zabiają się gdy zginie ich druga połowa, bo nie chcą bez tej osoby żyć.
To żaden nakaz, to jedynie obrazuje, co jest dla kogoś ważniejsze czy jego własne