Wpis z mikrobloga

#antynatalizm #truedetective

Świadomość to jedno wielkie ewolucyjne nieporozumienie. Po co nam ona? Natura stworzyła istoty przeciwne własnej naturze. Zgodnie z jej prawami nie powinniśmy istnieć. (...) Człowiek to istota, która łudzi się, że posiada osobowość, ukształtowaną jakoby z przeżyć i doświadczeń jednostki. Każdy z nas został zaprogramowany by uważać się za kogoś. Ale jest jak cała reszta, nikim. (...) Pozostaje nam jedynie honorowo sprzeciwić się programowi. Zakończyć reprodukcję, ruszyć ku nieuchronnej zagładzie, ująć za ręce braci i siostry i napotkać kres.

Autor: Nic Pizzolatto, True Detective: The Long Bright Dark, 2014, tłum. Wojciech Stybliński
Opis: słowa bohatera, Rustina Cohle’a.
Werdandi - #antynatalizm #truedetective

Świadomość to jedno wielkie ewolucyjne nie...

źródło: comment_8hszBsoxMx8vDxsJNa52ERk39OHxPQHg.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
@mahisna: dokładnie. Z 2 sezonu nie pamietam zupelnie nic, a trzeci moze ze dwa trzy cytaty, ale bardziej na zasadzie: "o nawet mnie rozbawił"

Pomijam rozczarowujacy koniec xd
  • Odpowiedz
@Werdandi: Ehhh uwielbiam to jaki fani True Detective'a, freethinkerzy cytują cytaty Rusta Cohle'a pomijając to że Rust był wtedy po stracie córki i pod ciągłym wpływem alkoholu i narkotyków. Po jakimś czasie jednak stwierdza on, że może i jednak warto walczyć, koniec końców prowadzi śledztwo przeciwko temu psychopacie, nadal wierzy w sprawiedliwość. Bardzo wymowna jest ostatnia scena w tym sezonie i rozmowa Rusta z Martym, gdzie Cohle zauważa, że światło jednak
  • Odpowiedz
@Werdandi: Rozkminy tego człowieka wjeżdżają mi na psychikę. W niesamowity sposób potrafi ująć w słowa to co mi się kłębi w głowie od wielu lat. Ludzie jako biologiczne kukiełki, które padają bez życia, gdy zabraknie sznurków. Realizacja w ostatnich chwilach życia, że wszystko - wspomnienia, marzenia, miłość, było tylko malutkim snem odgrywanym w naszych głowach. Mizantropia, nienawiść do ludzkości i społeczeństwa, religii. Przekonanie, że samoświadomość ludzka jest największą tragedią, jaka go
  • Odpowiedz
@Donmaslanoz14: lepiej nie mogles podsumowac tej hipokryzji i cherry picking freethinkerow. Czlowiek po wielkiej stracie, wrecz z ptsd, zajmujacy sie okropna sprawa ktora poglebila syf i pozytywne zakonczenie.
  • Odpowiedz
@Donmaslanoz14: Nie jestem nihilistą. Antynatalizm zakłada jakiś system etyczny. Próbuj dalej. Uwielbiam takich śmieszków, pseudo psychologów którzy szufladkują ludzi po jednym zdaniu.

Cytat to cytat. Wrzucam nie raz cytaty ludzi z którymi się nie zgadzam całościowo lub w ogóle aby poruszyć jakąś kwestię i wejść w dyskusję. Nie prowadzę jakiegoś psychofanclubu Rusta z Detektywów. Moja filozofia nie opiera się na 5 zdaniach jakiejś postaci z serialu.

@wojna: W takim razie
Werdandi - @Donmaslanoz14: Nie jestem nihilistą. Antynatalizm zakłada jakiś system et...
  • Odpowiedz