Wpis z mikrobloga

Takie tam z balkonu :)
Wczorajszy Księżyc o 21:30. Tarcza zajmuje ok 1700 pikseli, przy czym jest sporo detalu, więc polecam otwierać w nowym oknie, bo wypok.
Bardzo się cieszę z tego zdjęcia, ponieważ jest najlepszym jakie zrobiłem Księżycowi i ( ͡ ͜ʖ ͡) Stack po ok 250/1000 klatek na kanał IR i B. Monochromatyczna kamera ASI178, Sharpstar 71 SDQ na montażu paralaktycznym.
Autostakkert3, Astraimage, Lightroom

#mojezdjecie #astrofoto #fotografia #kosmos #astronomia #dobranoc #ksiezyc
ktomapotrzymacdwiedychy - Takie tam z balkonu :) 
Wczorajszy Księżyc o 21:30. Tarcza...

źródło: comment_rQ6UhdIfpL767kuCwAO3hXgBaI5aGeb0.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jgoluch: Na razie mam za sobą obserwacje dzienne no i 2 obserwacje Księżyca. Niestety pogoda nie pozwala na więcej. 0 śladów jakiejkolwiek aberracji. Obraz jest krystalicznie ostry. Nie zaznałem takiej ostrości jeszcze z żadnego szkła. No może w zeszłym roku przez APO65 Namraba ;) Te teleskopy produkuje Sharpstar, a TS różni się tylko logiem. Kupiłem w Astroshopie. + dla Sharpstara, że był 280 zł tańszy i miał torbę transportową Artesky.
  • Odpowiedz
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy: Bardzo fajne, plus za naturalną obróbkę. To jest robione bez barlowa?
Zaczynasz chyba od najtrudniejszej kazy Księżyca do fotografowania w kolorze, ja często miewałem problemy z wyrównaniem kolorów w sierpach (dyspersja atmosferyczna). Czekam na fotkę z fazą kilka dni przed lub po nowiu :-)
  • Odpowiedz
@namrab: Dzięki :) Tak, na razie bez barlowa. Mam jakiś "zwykły" x3 i Powermate 4x, ale dopiero przez weekend powalczę ze złapaniem ostrości na nim. Też czekam na taki sierp. Ja tu już miałem problemy z rozjechanymi kolorami. Jakość filtrów może mieć znaczenie dodatkowo poza dyspersją? Tu jest IR ZWO i B Baadera.
  • Odpowiedz
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy dzięki za info

Mi się ostatnio spodobał TS 86SDQ ale czytałem, że ma trochę inne szkła nizeli FL53, więc póki co się nie napalam. Zresztą musiałbym wcześniej mój tryplet pogonić...
Udanych fotek i wołaj jak coś!
  • Odpowiedz