Wpis z mikrobloga

Takie tam z balkonu :)
Wczorajszy Księżyc o 21:30. Tarcza zajmuje ok 1700 pikseli, przy czym jest sporo detalu, więc polecam otwierać w nowym oknie, bo wypok.
Bardzo się cieszę z tego zdjęcia, ponieważ jest najlepszym jakie zrobiłem Księżycowi i ( ͡ ͜ʖ ͡) Stack po ok 250/1000 klatek na kanał IR i B. Monochromatyczna kamera ASI178, Sharpstar 71 SDQ na montażu paralaktycznym.
Autostakkert3, Astraimage, Lightroom

#mojezdjecie #astrofoto #fotografia #kosmos #astronomia #dobranoc #ksiezyc
Pobierz ktomapotrzymacdwiedychy - Takie tam z balkonu :) 
Wczorajszy Księżyc o 21:30. Tarcza...
źródło: comment_rQ6UhdIfpL767kuCwAO3hXgBaI5aGeb0.jpg
  • 10
@jgoluch: Na razie mam za sobą obserwacje dzienne no i 2 obserwacje Księżyca. Niestety pogoda nie pozwala na więcej. 0 śladów jakiejkolwiek aberracji. Obraz jest krystalicznie ostry. Nie zaznałem takiej ostrości jeszcze z żadnego szkła. No może w zeszłym roku przez APO65 Namraba ;) Te teleskopy produkuje Sharpstar, a TS różni się tylko logiem. Kupiłem w Astroshopie. + dla Sharpstara, że był 280 zł tańszy i miał torbę transportową Artesky. Dobrze
@namrab: Dzięki :) Tak, na razie bez barlowa. Mam jakiś "zwykły" x3 i Powermate 4x, ale dopiero przez weekend powalczę ze złapaniem ostrości na nim. Też czekam na taki sierp. Ja tu już miałem problemy z rozjechanymi kolorami. Jakość filtrów może mieć znaczenie dodatkowo poza dyspersją? Tu jest IR ZWO i B Baadera.