Wpis z mikrobloga

Heja mirasy!
Kupiłem rower szosowy w Decathlonie i według opisu rower jest do 180 cm (ważne). W weekend pojeździłem nieco celem dopasowania, niestety bez skutku, potem do kumpla ustawić na trenażerze, nic nie dało - ból kolan i krzyża po kilkunastu km (na szosie kumpla po 105km nic takiego nie miałem). Okazało się że mam za mało miejsca między siodełkiem a korbą (siodełko wysunięte do tyłu poza skalę na prętach). Chcę rower wymienić na L ale Decathlon nie chce przyjąć gdyż rower na przejechane kilkadziesiąt km. Czy ktoś miał podobną sprawę?

#prawo #reklamacja #rower #szosa
black_mayonnaise - Heja mirasy!
Kupiłem rower szosowy w Decathlonie i według opisu r...

źródło: comment_4rbrVBFeCaMy9TfHiiakMnpaf4BHKCMu.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

według opisu rower jest do 180 cm (ważne)


Traktuj to jako sugestię. Każdy człowiek jest różny i to samo z ubraniami. Jeden ma krótsze, drugi dłuższe ręce itd.

Chcę rower wymienić na L ale Decathlon nie chce przyjąć gdyż rower na przejechane kilkadziesiąt km. Czy ktoś miał podobną sprawę?


@black_mayonnaise: Raczej nic nie wskórasz - a Decathlon i tak ma mega liberalną politykę zwrotów. Jak nie przyjęli, to raczej masz
  • Odpowiedz
@betonowecukierki: @metaxy: To wiadomo że są różne. Ale ja jako osoba kupująca rower i nie znająca się na temacie, zdałem się na wiedzę i doświadczenie osoby z działu rowerowego Decathlon aby to on wskazał rower dla mnie. Mam 178 więc dał mi M. Okazało się że za mała (normalna rzecz) więc chcę wymienić. Będę w takim razie rozmawiał dalej
  • Odpowiedz
@black_mayonnaise: Jak się jest pomiędzy rozmiarami, to w mojej opinii, jeżeli chodzi o Tribana, powinieneś wziąć większą ramę. Sam kupowałem 520-tke. Pojeździłem trochę po sklepie M-ką i L-ką. M zdecydowanie za małe, zwłaszcza, że nie mam krótkich nóg. Cała ta rozmiarówka jest orientacyjna, nikt nie uwzględni zwrotu na tej podstawie.
  • Odpowiedz
@Blood mam też 178 cm i mierzyłem M i L.
Mam Triban 3 w Mce i ostatnio przymierzam się do Triban 100 i na Mce czuje się pewniej, na L może wygodniej, ale mam wrażenie, że jadę jakimś autobusem.
  • Odpowiedz
@Ajtos: Górna przednia część kolana - czyli zgadza się do góry i do tyły. Do góry mam niemal idealnie, do tyłu jestem poza skalą podziałki na siodełku. Wymiana sztycy ewentualnie jeśli znajdę z większym offsetem niż oryginalna (a ma 25mm). Ewentualnie wymiana korby na ramiona 175mm zamiast 172,5mm. Tyle z mojej perspektywy co mogę zrobić żeby było lepiej. Rozmiar L natomiast załatwia wszystkie te problemy
@Blood: Niestety w
  • Odpowiedz
@black_mayonnaise: Ja przy 190 cm kupiłem RC500 (czyli praktycznie ten sam rower) w rozmiarze L, mimo że wg. wzrostu powinienem brać XL. Też się nie znam ale przed kupnem wrzucałem swoje wymiary do kilkunastu kalkulatorów jakie znalazłem i wszędzie pokazywało 52cm (+/- 1cm) czyli właśnie L. Bardzo krótkie nogi mam się okazuje...
  • Odpowiedz
@black_mayonnaise: Korby to nie wiem czy coś zmienią - większa długość to bardziej wyprostowana noga w jednej pozycji, a z drugiej strony to bardziej zgięte kolano (cenowo też to fajnie nie wygląda). Możesz pokombinować coś z giętymi sztycami. Nie wiem jakie masz pedały, bardziej płaskie względem osi mogą coś dać, jeśli to platformy. Specjalistą nie jestem, ale taki tobie doradzał wybór ramy z tego co wyczytałem.
  • Odpowiedz
zdałem się na wiedzę i doświadczenie osoby z działu rowerowego Decathlon


@black_mayonnaise: ()
Nie hejtuje całego Deca, ale to market a nie sklep specjalistyczny. Trzeba było zapytać na Wykopku, bo bojówka "Xia...TRIBAN lepszy" jest tu bardzo mocna.
A tak zaoszczędziłeś czas/hajs, masz lepszą przerzutkę z tyłu i...za mały
  • Odpowiedz