Wpis z mikrobloga

@anthoris: Spoko sprawa, zdecydowanie polecam. Mam zarówno pedały SPD SL + buty Sidi z karbonową podeszwą i drugi zestaw, pedały SPD MTB platformowe i do tego buty SPD Shimano typu Adidas.
Chodzenie w butach szosowych jest mega niewygodne, w 'adidasach' da się normalnie chodzić - oczywiście nie jest to nie wiadomo jak wygodne, ale o niebo lepiej niż w przypadku SPD SL
@majeranek i zwykłych butach również ok? Zwykle tzn z grubą podeszwa coś jak taktyczne. Eh500 to 50-60 zł więcej a jeszcze buty. Właśnie co do butów to takie bardziej turystyczne albo MTB jak sh mt300
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anthoris: mam m530 i tak szczerze to one się średnio nadają do zwykłych butów, spd jest z obu stron i ta platforma za bardzo nie ma innego sposobu trzymania buta. Po bułki jeszcze można by jechać ale gdzieś dalej chyba bałbym się że mi się noga będzie ześlizgiwać
@anthoris: Jest ok, czasem jeżdżę w adidasach/trampach. Był jeszcze moment między kupieniem pedałów a butów SPD, to jeździłem w butach do biegania i też było ok.
Na trasach 4-8km będą ok, zdarzało mi się i 30km robić.
Buty SPD w jakich jeżdżę to shimano me5 (ten starszy, czarny model) i też sobie chwalę, w miejscu bloku mają stosunkowo twardą podeszwę, a reszta jest na tyle elastyczna, że chodzi się w miarę
@Mandulzz chętnie ale do Kielc daleko, a w promieniu 100 km nie mam żadnego profesjonalnego sklepu rowerowego, tylko garażowe, chyba że w martens coś jest. Stopa 28 cm więc buty Shimano 45.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anthoris: z tą rozmiarówką Shimano też są jaja, kupowałem me3, stopa 26.5, wg tabeli wziąłem 43 i są trochę na styk, ale póki co problemu nie ma. Rzuć może pytanie na jakiejś lokalnej grupie facebookowej, może ktoś się trafi z m530 i będzie chętny udostępnić, chociaż pewnie królują 520tki.
@anthoris 530 to są 520 z platformą, pewnie wiesz już o tym. A nie masz możliwości wozić ze sobą/zostawić w pracy butów na zmianę? Bo pewnie zmieniać pedały przed wycieczkami to słaby pomysł
@Mandulzz tak i nie. Mam miejsce jednak boję się że wilgoć zniszczy buty a niestety pracodawca nowych szybko nowych nie wyda. Pozatym na 4km z dużą ilością przejazdów kolejowych to SPD takie słabe rozwiązanie wg mnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anthoris: jeżdżę od roku na 530 do pracy w zwykłych butach, 3km w jedną stronę i jest ok, można się przyzwyczaić. Na dłuższe trasy to faktycznie nie wygodne. Kup 520 plus nakładki obie rzeczy są w Decathlonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anthoris: jeżdżę tak i jest ok, spokojnie i 200 km można zrobić na stronie bez SPD. Minus taki, że przy ruszaniu spod świateł na mieście często ustawia się blokiem do góry i muszę korygować już jadąc.