Wpis z mikrobloga

Hej ludziska, potrzebuję porady w sprawie stworzenia coś w rodzaju rozkładu jazdy autobusów.
Chcę wszystko umieścić w pliku json i odpytywać serwer aby otrzymać żądane wyniki.

Problem w tym, że nie wiem jak można to zapisać w json. Czy to będzie jeden json z wsystkimi przejazdami od rana do wieczora, na różnych trasach, itp. czy potrzebny jest jakiś podział na mniejsze pliki json?

Ułatwienie jest takie, że nie ma przystanków pośrednich, jest tylko start i koniec trasy, godzina odjazdu z przystanku, przewoźnik. Sprawa więc wydaje się prosta porównując do np. bardziej rozbudowanych rozkładów z przystankami pośrednimi itp.

Od strony użytkownika ma być możliwy wybór trasy(skąd, dokąd), godzina odjazdu, i ewentualnie konkretny przewoźnik.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć lub wskazać przykład?
#programowanie #json #rest
  • 5
@Prism2772: Czyli to będzie jeden plik json, w którym zapiszę kolejno wszystkie trasy , w każdej trasie podam godzine odjazdu, skad, dokad, itp. A po wydaniu zapytania do serwera, po stronie serwera muszę odpowiednio przeparsowac json w celu znalezienia żądanych wartości, i zwrócić jako json?