Wpis z mikrobloga

@blantek: każdy kolor np. metaliczny ma 3-10 odcieni, jeżeli nie zależy ci na tym to zamawiaj z numeru lakieru ale na 99% kolor nie będzie pasował ;-) zajmuję się tym na co dzień

żeby dobrze dobrać, trzeba mieć element
  • Odpowiedz
@revoolution: Dzieki za odpowiedz. Dokladne spasowanie nie jest krytyczne, ale warto wiedziec.
Czyli podajac marke auta, rocznik i kod lakieru z tabliczki znamionowej nie gwarantuje wlasciwego dobrania lakieru?
  • Odpowiedz
@blantek: Ogólnie producenci mają swoje fifki z kolorami i wedle nich robisz "bazę" bazę dla tego że na 15 letnim wozie lakier jest już spłowiały więc taki seryjny będzie się i tak mocno wybijał. Więc tak, jest możliwość kupna lakieru czerwonego fiata punto, takiego jak malowali go w fabryce. Ale dalej jest duża szansa że będzie widać malowanie na twoim aucie.
  • Odpowiedz
@blantek: zrobią ci tzw. "podstawę" czyli wersję tego koloru w jakim danym roku zjechało najwięcej samochodów - mam nadzieję że zrozumiale się wytłumaczyłem. Ja używam fotospektometru, z doświadczenia wiem, że robienie lakieru "po numerze i roczniku" jest wielce ryzykowne - no chyba że ci nie zależy

Normalnie każdy numer ma od 3 do 10 fiszek z odcieniem, wielkością ziarna itd

jak chcesz mogę jutro ci sprawdzić ile wersji twojego lakieru
  • Odpowiedz
@revoolution: ok czyli gdyby mi zalezalo to najlepiej isc z zaslepka od wlewu do profesjonalnego lakiernika i robi to pod konkretny egzemplarz?
ci profesjonalisci nabijaja puszki dla konsumenta czy tylko robia profesjonalne lakierowanie za kilkaset zl?
  • Odpowiedz
@blantek: Większość lakierników nabija w puszki na luzie. I tak od klapki dobiorą ci kolor dokładnie jak klapka. Będzie ok, chyba że #!$%@? w każdy bok i już cały malowany wtedy to #!$%@? i tak będzie krowa w ciapki.
  • Odpowiedz
@blantek: najlepiej weź ze sobą metalowy element - plastik przekłamuje i nie wybłyszcza dobrze ziarna

profesjonalista nawet nie będzie potrzebował numeru lakieru - używają fotospektrometrów które same korygują nawet "starzenie" lakieru - u mnie koszt nabicia spraya to 35 zł za 0.4L (standardowa wielkość) lub około 20zł za 100ml bazy

lakiernik - ten co maluje
kolorysta - ten
  • Odpowiedz