Wpis z mikrobloga

Ani kroku dalej i czytać ten post! Bo ta cięciwa zaśpiewa tango!

Bartosz Walaszek jako artysta przez duże G wpisał się na wieki do polskiej kultury przez ostatnie kilka lat na następne kilka lat. Swoim teatrem absurdu zdobył serca wielu młodych, i nie tylko, serc - co prawda to mały krok dla człowieka, ale dla karła - normalny. Powszechnie uznanym za jego opus magnum jest serial ‘Kapitan Bomba’, w którym to zostały ukazane losy kapitana Gwiezdnej Floty, którego celem służby i misją osobistą jest oczyszczenie galaktyki Kurvix ze złych kosmitów - w myśl maksymy: “nieważne, co mam w sercu - ważne, co mam w dupie”. Towarzyszą mu dwa tępe ch*je - szeregowy Sebastian Bąk i szeregowy Janusz Sram. Głównym antagonistą jest Sułtan Kosmitów zamieszkały na Planecie Wojny, będący gównodowodzącym kosmitów. Serial ten jest alegorią polskiej rzeczywistości, w której autor w sposób hiperboliczny i zabawny przedstawia charakterystyczne polskie wady. Łamiąc frazeologię, sprowadzając do absurdu i sprzeczności codzienne (i nie tylko) sytuacje oraz stosując godną miana turpizmu oprawę graficzną, Walaszek wprowadza nas w niepowtarzalną atmosferę polskiej szarej rzeczywistości, gdzie znój osiem godzin dziennie za trzy trzysta brutto miesięcznie i tak od dwudziestu lat. Nie stroni również od mocnych słów, epitetów, bluzgów, obelg, wyzwisk, zniewag, złorzeczeń, inwektyw, chamskich odzywek, przekleństw, wulgaryzmów, a nawet ukazywania nieuprzejmości, czego przykładem może być relacja tytułowego Kapitana Bomby z jego podwładnymi.

Jeżeli myślicie, że jestem tak głupi, by nie wspomnieć o Braciach Figo Fagot, to się mylicie - jestem ciut głupszy. Teksty Braci Figo Fagot są niewyczerpanym studium wiedzy o życiu ubranym w kunsztowną oprawę muzyczną. Życiowość oraz mądrość zawarta w ich tekstach często jest podawana jako główny powód uznania dla twórczości BFF. W końcu który z nas, panowie, nie spotkał się z sytuacją, że ja do niej kocham Cię, a ona na to "to stówę kosztuje"? Wśród głównych motywów można znaleźć zdradę (“Bożenka”), spożywanie obfitych ilości alkoholu (“Wojownicy wódy”), problemy rodzinne (“Zobacz dziwko co narobiłaś”) oraz miłość, szczególnie francuską (“Bujaj łbem do przodu”). Jako ciekawostkę należy dodać, iż Bracia Figo Fagot zachęcają słuchacza do nauki matematyki słowami “Chłopie wyjmij kalkulator albo przelicz se pod kreską to równanie. Dziwka droga, mówią tylko ci co sami świnki nie mają”.

Na koniec należy dodać, że Walaszek w swej twórczości nie wyśmiewa Polski i Polaków - poprzez ukazanie naszych wad w sposób zabawny stara się ocieplić nam samym nasz własny wizerunek.

Ten post jest za darmo i nie oszukujmy się - gratis, to uczciwa cena. W tym przedziale cenowym nie ma co wybrzydzać.

[Marek Voilacheque]

_______________________________________________
Nasz tag: #odmienbyc
[Nasza twarzoksiążka](https://www.facebook.com/Odmień-Być-738481763205508/)

#heheszki #pdk #kapitanbomba #walaszek
OdmienByc - Ani kroku dalej i czytać ten post! Bo ta cięciwa zaśpiewa tango!


Bar...

źródło: comment_0CuUjOv4ZJaoXrU86N0l4s6voxpZDTU4.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Odmien_Byc: Ten wpis jest niekompletny ! (°°

Jak można było zapomnieć o tym że był współzałożycielem ZF SKURCZ . Grupy filmowej która odpowiadała miedzy-innymi za takie cuda jak Bułgarski Pościg , Sarnie żniwo czy Wściekłe pięści węża .
Bazooka - @Odmien_Byc: Ten wpis jest niekompletny ! (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Jak można było za...
  • Odpowiedz
@roszek: No niekoniecznie. Gdyby ich nie zapraszał i nie inspirował, gdyby nie Minerał Fiutta, gdyby nie ciągnął Night Mistress jako support BFF, to pewnie Kochanka by nie było.
  • Odpowiedz