Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam problem. Od około 1,5 roku na prawe oko widzę gorzej (jak na załączonym obrazku). Lewe oko ideolo, bez problemów. Prawe to mniej więcej to co spróbowałem przedstawić na zdjęciu. Oczywiście byłem u okulisty, wykonano mi komplet badań okulistycznych (podobno wszystko co było możliwe), wykonali rezonans magnetyczny, na kilka dni położyli mnie na neurologii - nic. Oko zdrowe jak ryba, nie widać problemu. Strasznie męcząca jest ta różnica w widzeniu między prawym a lewym okiem. Nie jest to tez prawdopodobnie żadna wada wzroku korygowalna szkłami, bo to również było sprawdzane i nie likwidowało tej poświaty, którą widzę. Poza tym, poświata widoczna jest w takim samym stopniu gdy patrze maksymalnie blisko jak i daleko. Nie mam już pomysłu.
Żeby było ciekawiej owe pogorszenie w widzeniu splotło się z jęczmieniem na powiece (to był pierwszy jęczmień jaki miałem). Coś mniej więcej takiego jak na zdjęciu tylko mniejszy obrzęk. No i ten jęczmień (o ile to faktycznie to jest) nawraca się średnio raz w miesiącu. Lekarze oczywiście o tym zostali poinformowani, ale każdy neguje jakikolwiek związek z opisywaną wadą widzenia.

Jakiś czas temu czytałem tutaj na mirko, że ktoś miał podobny problem, starałem się odnaleźć ten wpis, ale nadaremno.
HELP.

#wzrok #zdrowie #okulista #okulistyka #oczy
mcichy10 - Słuchajcie, mam problem. Od około 1,5 roku na prawe oko widzę gorzej (jak ...

źródło: comment_JZNap400FwRZ7s42uJuFM8AJ5tl1LVYi.jpg

Pobierz
  • 8
@mcichy10: rogówkę dokładnie sprawdzono? U mnie przy różnicy w widzeniu między jednym, a drugim okiem podejrzewano, że może być jakiś minimalny stożek rogówki.