Wpis z mikrobloga

No dobra, nadejszła ta wiekopomna chwiła... Już kolejny rok zbieram się do skoków spadochronowych. Ale ta wiosna jest już tą, podczas której skoczę pierwszy raz. I już nie ma przeproś. W związku z tym mam kilka pytań.
Nie wiem, czy nie wymięknę... Dlatego celuję w SL, a może kiedyś AFF jak portfel będzie grubszy. Póki co celuję w ok. 1k zł.

Gdzie na #slask (najlepiej okolice #katowice ) najlepiej zrobić kurs? Wiadomo- zależy mi na cenie i kadrze.
Jak wygląda kwestia lekarza? Jakieś konkretne wymogi?
Jak przygotować się do kursu i skoków? Jakiś konkretny ubiór, przygotowanie fizyczne? Maksymalna waga?
Co po kursie? Mogę dalej skakać przypinając się do jakiejś grupy, czy jakiś system doszkalania?
A może ktoś z Was byłby chętny na taki kurs?

#sportyekstremalne #spadochroniarstwo #spadochron #trocheruchuwkatowicach
  • 11
w Częstochowie i w Gliwicach są szkolenia sl.
Od kilku lat lekarz nie jest wymagany.
Jeżeli nie masz zbyt dużej nadwagi, nie potrzebujesz jakiegoś wyjątkowego przygotowania.
Max waga? pewnie około 100 kg ale jeżeli to jest 120 kg mięśni to też pewnie nie będzie problemu.
Przydadzą się solidne buty za kostkę ciepły polar wygodne spodnie, prawdopodobnie i tak dostaniesz kombinezon na skok.
Po kursie wypada zrobić licencje ( przynajmniej 50 skoków).
Bez
@gawronfly: Wow, dzięki za konkretną dawkę informacji. Tak, skoki są zdecydowanie zajebiste :D Te 50 skoków należy wykonać w jakimś konkretnym czasie? Zakładam, że dokładne informacje dot. rozwoju będą poruszone na kursie.
Często trafia się skręcenie linek lub inne awarie przy SL?

@Phillippus: Trochę się cykam, że zapas zawiedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że bardzo małe szanse, ale ta nutka niepewności ( ͡° ͜
Nie ma ograniczeń czasowych. wszystkiego dowiesz się na kursie.
Skręcenie linek w zależności od samolotu i twoich umiejętności - na początku w zasadzie zawsze, ale to nie jest powód do paniki będziesz miał naprawdę baaardzo dużo czasu na odkręcenie się.
Jeżeli stosujesz się do zaleceń zapas prawdopodobnie nigdy nie bedzie ci potrzebny.
powodzenia