Wpis z mikrobloga

Cześć.

Od jakiegoś dłuższego czasu (tak dokładnie 10 minut... żartuję!, gdzieś od paru miesięcy) myślałem nad założeniem własnego tagu na temat gier komputerowych, w które miałem przyjemność zagrać.

Graczem komputerowym jestem od 1999 roku, dostałem wtedy pierwszy komputer stacjonarny, wcześniej były Atari, Commodore 64 oraz gry telewizyjne.

Grałem głównie w starsze produkcje, gry z lat 90, więc ich będzie najwięcej we wpisach.

Postaram się dodawać jeden wpis dziennie, w którym podam podstawowe informacje na temat gry, napiszę jak, wyglądała pierwsza styczność z nią, ogólnie parę słów od siebie oraz jak dzisiaj ją widzę.

Kolejność wpisów losowa, choć w tym wpisie przedstawię moją ulubioną grę.

===

1/100

Gra: Need for Speed Porsche 2000.

Rok wydania: 2000 (wersja PC).

Gatunek: Wyścigi samochodowe.

Język w grze: Angielski/Polski.

Platformy: PC, PlayStation i Game Boy Advance (na każdej z platform gra jest zupełnie inna).

Producent: Electronic Arts.

===

Parę słów ode mnie:

Pierwszą częścią serii NFS, w którą grałem był Need for Speed 4, zakupiłem go na targowisku, wraz z Driverem za 45 zł, do dzisiaj mam te gry. Od wtedy zacząłem się jarać grami wyścigowymi, do dzisiaj jest to mój ulubiony gatunek gier wideo.

Pierwszą styczność z NFS Porsche 2000 miałem w połowie 2000 roku, kiedy na płycie dołączonej do czasopisma Komputer Świat GRY znajdywało się demko.
Od wtedy chciałem mieć pełną wersję gry, którą na szczęście załatwił mi starszy brat, była to kopia gry, ale aktualnie mam już oryginał w swojej kolekcji ;)

Gra miała możliwość wybrania wersji językowej, niestety w wersję polską nie mogłem grać, w trybie Evolution, gdy próbowałem sprzedać jakikolwiek samochód, gra się zawieszała, a była to dla mnie ważna opcja, o której napiszę więcej za chwilę, więc byłem skazany na granie po angielsku, co nie było tak jakimś utrudnieniem.

O samej grze nie napiszę za dużo, każdy wie, na czym polegają takie gry, tę wyróżnia naprawdę dobry model jazdy, producent postarał się o to, jak i wiele innych rzeczy, muzyka jest świetna, a samochody piękne.

Jest parę trybów gry, głównymi są: Evolution oraz Factory Driver (około 35 zadań, w których jesteś testowym kierowcą Porsche, masz samochód i musisz wykonać nim zadanie w określonym czasie, np. przejechać z miejsca A do miejsca B, wykonać jakieś sztuczki na placu manewrowym).

Najważniejszym trybem jest Evolution. Rozpoczynasz w 1950 roku, dostajesz na start 11000 dolców, kupujesz samochód, bierzesz udział w wyścigach, jeśli osiągniesz jedno z miejsc na podium w danych zawodach, przechodzisz do następnych lat, tak aż do 2000 roku.

Pewnego dnia przypadkiem odkryłem, że kupując używany samochód i naprawiając go, zyskuje on na wartości, przykładowo: koszt auta: 100 tys., koszt naprawy: 10 tys., wartość po naprawie: 120 tys., czyli 10 patyków do przodu. Im droższy samochód, tym więcej zysku na nim. Innym sposobem na dość łatwy zarobek, było kupowanie aut i zostawianie ich na następne lata, wtedy stawały się droższe.

Dzisiaj grałem trochę czasu i dość przyjemnie było, grafika dzisiaj nie robi już takiego wrażenia, jak prawie 20 lat temu, ale gra jest grywalna i to w niej chodzi.

Pozdrawiam i zapraszam do obserwowania tagu #100najlepszychgier

===

Tagi powiązane #gry #grykomputerowe #retrogaming #needforspeed #nfs #nfsporsche #nfs5 #porsche #porsche911
Pobierz krykoz - Cześć.

Od jakiegoś dłuższego czasu (tak dokładnie 10 minut... żartuję!, g...
źródło: comment_MgXljWGyysQzTnnAJlzFqsujzw2QtFFX.jpg
  • 18
@krykoz: NFS Porsche oraz High Stakes (4) to moje ulubienie części, HP też był fajny, ale dopiero HS dopracował pościgi (rozkładanie kolczek, więcej radiowozów, mnóstwo aut na stronach, które ściągałem albo via modem, albo w kafejkach xD)... to było coś.
@Student_AWAS:

Akurat też miałem HS, bo pirat miał wersję z USA, choć wtedy nawet nie miałem pojęcia to tym :D

Też miałem samochody z neta, ale to wiele lat później, nie bawiłem się w jakieś dziwne, tylko te oficjalnie zrobione przez EA, było ich nie więcej niż 10, różne samochody dali na różne rynki, np. w Australii i Japonii, ale też było kilka do pobrania po prostu.
@Dzordzen: Po prostu urodziłeś się później, pewnie grasz w nowsze gry, ja grałem w starsze, kiedyś kupowało się czasopismo komputerowe i grało w dema z płyty, grało się we wszystko co się miało, bo nie było za dużego wyboru :P Gram w starsze gry, nie tylko dlatego, że się na nich wychowałem, ale też nigdy jakoś nie miałem mocnego kompa, pierwszego kompa do około 2005 roku, a potem nie miałem nowego,