Wpis z mikrobloga

@MissProsektorium pamiętam pracę domową na pierwszym semestrze studiów. E-trapez odpalony, przykład a i b zrobiłem. C i d też, a już od e do ostatniego, np. m nie było takich przykładów u trapeza, bo u niego jakieś tylko proste były. Także wolfram alpha, znajdowanie tematów na matematyka.pl sprzed 10 lat i jakoś dało radę zrobić.
  • Odpowiedz
@Perla_Export prowadzący znają etrapeza i dają na zadania/w egzaminach też takie przykłady które ciężko zrobić z etrapezem, wykładowca nam to kiedyś mówił jak jeszcze studentowałem
  • Odpowiedz
@Holinice: Pewnie wszyscy doskonale znacie postać Matemaksa...
A ja z niedowierzaniem spoglądam na sukces i splendor jaki zdobywa Michał Budzyński, popularyzator wiedzy na portalu youtube, zewsząd poklepywany po plecach, wzbudzający zaufanie i sympatię. Lubiany i ceniony przez młodych Polaków, którzy podziwiają go za jego inteligencję, zaś przez starszych Polaków niejednokrotnie stawiany za wzór młodego człowieka, który doszedł do sukcesu ciężką pracą. Nic bardziej mylnego. Tak sie składa, że chodziłem z Budzyńskim do jednej klasy w liceum, więc dobrze wiem jaki z niego #!$%@?.
Budzyński dołączył do nas w 3.klasie liceum. Już na rozpoczęciu roku szkolnego błyszczał swoimi zdolnościami matematycznymi, zjednując sobie serca wychowawczyni oraz klasowych niewiast. Wobec nas, chłopaków, był bardzo chłodny i tylko przywitał sie rzymskim pozdrowieniem mówiąc Michał. Myślałem, że to po prostu nadęty bubek, jednak spokoju nie dawał mi dziwny starszy mężczyzna w skórzanej kurtce i zakazanej facjacie, który podążał za Budzyńskim
krok w krok z kamerą w ręku. To troch dziwne, by rodzic
odprowadzał dziecko w liceum, lecz gdy pytaliśmy Matemaksa czy to jego ojciec to nabierał wody w usta i łypał na nas spode łba. Po paru dniach w klasie odbyły sie wybory przewodniczącej oraz przewodniczącego - chłopcy głosowali na chłopaka, a dziewczyny na dziewczynę. Wśród dziewczyn wygrała Dominika, najładniejsza w klasie, pełna uroku i wigoru, na jej widok Budzyński dostawał spazmów. Oczywiście, Michał natychmiast zgłosił angaż na
przewodniczącego, ale poległ ze mną stosunkiem głosów 14-1. Dzięki temu spędałem sporo czasu z Dominiką i tak jakoś po tygodniu zaczęliśmy ze sobą chodzić. Widać było, że porażka w klasowym plebiscycie oraz dostanie kosza od Dominiki przybiło Matemaksa, więc zacząl sie powoli mścić na mnie oraz na kolegach. Nie mineły 2 tygodnie, a Matemaks został znienawidzony przez męską
  • Odpowiedz
@Holinice: dobrze że już kończę zaraz moją wspaniałą przygodę z matematyką xD btw tłumaczenia matemaksa nigdy mi się jakoś szczególnie nie spodobały, no ale co kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz