Wpis z mikrobloga

@Cyfranek: czytałem twoje obydwa wpisy gdy szukałem nowego czytnika. Nie recenzujesz go w oparciu o niego, tylko o recenzję z egoodreader. A tę czytałem nieco wcześniej i niczego sensownego poza specyfikacją techniczną mi nie powiedziała.
Po zgoła dość pozytywnej recenzji na swiatczytnikow postanowiłem go jednak sprawdzić i po "macnięciu" lumosa podczas wizyty w mediaexpercie wywarł na mnie całkiem pozytywne wrażenie.
Niemniej jednak z całą swoją paletą zalet i wad broni
  • Odpowiedz
@Cyfranek: musiałem trafić na dobry dzień wśród rzeczy martwych ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Obawiałem się właśnie zawieszania, wywalania się głównej apki do czytania i okropnej ślamazarności. Pod tym kątem wyszło całkiem ok, choć nie będzie to demon prędkości pokroju kindla. Jednak po tym co czytałem o aktualizacjach i poprawie stabilności a do tego wciąż o możliwości instalacji innych apek do czytania, diabeł nie taki zły. Tylko
  • Odpowiedz
@Cyfranek: czy mogę mieć pytanie dotyczące czytników? Chcę kupić czytnik do pdf, 6 cali dałoby radę no ale komfort niski i zastanawiam się nad kobo aura h2o (7cali), znalazłam ofertę używanego za 600 zł. Czy w ogóle jest sens kupować używany czytnik? Coś stracę oprócz gwarancji?
  • Odpowiedz
@MPXD: Jest sens kupować używany czytnik, ale nie od handlarzy, którzy ściągają całe tuziny czytników po naprawach z jakiś serwisów. Od zwykłych ludzi, co po prostu poużywali sprzęt i jest wciąż sprawny - spoko.

Kobo Aura H2O to świetny czytnik, ze ślicznym ekranem. Ale do czytania PDFów się zwyczajnie nie nadaje. Wyświetli PDFa, ale jeśli strona jest większa niż ekran i trzeba ją powiększyć - brakuje jakiś mechanizmów cięcia strony i pokazywania ich po kolei po kawałku. Można dostać cholery próbując każdą koleją stronę dopasować do ekranu a potem znaleźć dalszą część i dalej czytać. Mogę jak najbardziej polecić ten czytnik, ale zapomnij jeśli masz na myśli PDFy.

Do PDFów raczej PocketBook, bo Kindle Oasis 2 to trochę drogi wybór. PocketBooki mają najlepsze narzędzia (obcinanie marginesów, rozpływ itp.), ale Oasisowi 2 wciąż ustępują pod względem prędkości przetwarzania PDFów. Sugeruję więc jeśli Cię stać, to Oasis 2, jeśli mniejszy budżet PocketBook InkPad 3, jeśli jeszce mniejszy PocketBook Touch HD
  • Odpowiedz
@Cyfranek: dziękuję za odpowiedź. Budżet mam właśnie jak najmniejszy, doczytałam się już w internecie że Kobo nie radzi sobie z pdf ( ͡° ʖ̯ ͡°) szkoda że czytników większych niż 6 cali jest taki mały wybór, a jeśli jest ceny są kilka razy większe
  • Odpowiedz