Wpis z mikrobloga

Korzystam ze słuchawek Sennheisera, takie raczej lepsze.
Jak to jest, że jakość dźwięku w lapku dell #xps15 jest dużo gorsza niż jak podepnę te same słuchawki do telefonu (
#galaxys10 here) ?
Z tego co widzę lapek ma tu jakieś sterowniki MaxxxAudioPro...
Nie umiem tego ogarnąć. Porównuję te same utwory z YT. Probowałem sprawdzać czy sa aktualizacje, wszystko up-to-date, cośtam probowalem zmieniać w equalizerze ale wszystko jak krew w piach...

Da się jakoś doinstalować lepsze sterowniki i podnieść jakość audio w laptopie? To jest niemożliwe, że telefon gra znacznie lepiej niż laptop... ;/
#laptopy #januszeinformatyki #audio #audiofile #dell #xps #komputery #serwispc #pytaniedoeksperta
  • 10
@FantaZy: ja podobnie miałem na zwykłych superluxach. i w sumie nie wiem czy dalej nie mam, ale wylaczylem jakieś efekty dolby srolby i nieco dźwięk się poprawił. Może tez masz jakiś tryb film czy coś podobnego
@Vasek: @FantaZy: Wina kodeka. Laptop pewnie ma jakiś budżetowy, teolefon ma coś na podobieństwo DAC'a.
Ja też słyszę różnicę między telefonem samsunga, laptopem della, telefonem myphona a moją płytą główną w PC z realtekiem 1220
@Bonuss: coś na podobieństwo DACa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FantaZy: zarówno lapek jak i telefon mają DACa bo bez tego nic byś nie posłuchał, po prostu ten w lapku to najtańszy bubel, a ten w S10 to wbudowany w qualcomma bodajże i gra to już całkiem nieźle
@FantaZy: po prostu dac w exynosie to lepsza i nowsza konstrukcja, jedynym ratunkiem na poprawe dzwieku z lapka jest zakup zewnętrznego dac/ampa, np dragonfly od audioquesta, sterownikami czy EQ niewiele zdziałasz
@nex0: święte słowa. Jeszcze dodałbym flagę na wysokiej jakości audio na baterii. Do tego jest plugin na apt-x hd.
@Lukowski: tak, na windowsie wszystkie sterowniki są w ten, czy inny sposób skopane

@FantaZy: Korzystając z tego respina ubuntu (doszlifowana dystrybucja pod 9570):
https://github.com/JackHack96/dell-xps-9570-ubuntu-respin

Audio to bajka. Domyślam, się, że nie każdy jest przekonany do linuxa, ale dla mnie to był argument, żeby w końu porzucić okienka.