Wpis z mikrobloga

@3000swin: we wsi mowia ze pasek rozrzadu nie lubi demontazu. Poprostu znajdz miejsce gdzie mozna obejrzec zęby dokladnie . Czyli gdzies na pionowych odcinkach albo na rolce tak zeby widac bylo co sie dzieje w "dolkach" zebow
  • Odpowiedz
@3000swin: napisy wycierają się od rolki, nic nadzwyczajnego, co do stanu to w żaden sposób nie określisz czy jest zużyty czy nie no chyba że jest wyraźnie spękany, w szczególności niebezpieczne są pęknięcia na stopie zęba bo mogą doprowadzić do ścięcia zęba

jeżeli nie masz pojęcia kiedy był wymieniany i jaki jest tego stan wymień i tyle, trudno, kilkaset cebulionów to nie kilka tysięcy kiedy się zerwie
  • Odpowiedz
@3000swin: #!$%@? ale rak sie przetoczyl. Jest miarka do paskow . Taki przymiar gdzie mozesz sobie przyrownac czy pasek trzyma jeszcze wymiary a tym samym parametry. W gownowozie 4 tlokowym rozrzad kosztuje niewiele i jesli planujesz tym pojezdzic jakis czas to sobie wymien bez wzledu na to co tam masz obecnie
  • Odpowiedz
@szaremyszki: jasne wiem, problem w tym, że ten pasek z robocizną to 1/5 wartości auta i równowarość używanego silnika więc po prostu pytam czy zapierda....c ekspresem do mechanika
  • Odpowiedz
@3000swin: to poswiec 10-20-30 minut.. obejrzyj pasek na max dlugosci na jakiej jestes wstanie go obczjac. Ksztalt zabkow, jednostkowe uszkodzenia, powierzchnia paska od grzebietu - jak wypilowany . Jak wyglada spoko i wmiare gruby calosciowo pasek to jezdzic obserwowac. A nastepnym razem zrob se rozrzad sam bo to proste jak #!$%@? tylko mechanicy robia z tego czary mary i akzdy sie boi zrobic a to robota jak wymiana klockow hamulcowych
  • Odpowiedz
@szaremyszki: tak zrobię, nie chcę cebulować ale z tą wymianą pasków to jakieś lobby paskowe albo #!$%@? wie co.... jak kupiłem auto to 5 mechaników pytało się "kiedy wymieniany pasek", 500 robocizna więc chyba warto... a patrząc na budowę paska to to nie ma prawa pęknąć tak chop-siup, tak mi się wydaje...
  • Odpowiedz
@3000swin: dwa parametry ktorych nie widac - ksztalt zeba i grubosc paska od zewnetrznej do dna zeba. to bys musial zmierzyc zeby byc spokojnym na 90% . Wszystkie jakies uszczerbki mechaniczne wiadomo ze odrazu wymiana .
  • Odpowiedz