Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fix: na szczescie u mnie na poczcie nie robia z tym problemu, czesto odbieram tak paczki (mam poczte tuz obok, wiec wracam z pracy, zagladam do skrzynki, biore awizo i od razu ide po paczke)
  • Odpowiedz
@chinskitranslator: @Fix: Ja kiedyś dostałem awizo w ostatni dzień roboczy przed świętami ale myślę - spoko, pewnie paczka pod koniec dnia będzie do odbioru pomimo że na awizo info, że do odbioru będzie dopiero następnego dnia roboczego. Idę na pocztę i co się okazuje? Według Poczty Polskiej gdy kurier/listonosz nie zastał mnie w domu lepiej było zawieźć paczkę na sortownie, czy tam WER, położony na drugim końcu miasta
  • Odpowiedz
@Fix: @Bpnn: To ja nie wiem. Przecież gdy ja dostawałem awizo to można było paczkę odebrać tego samego dni, ale po 18 czy 19, gdy listonosz z nią wróci do placówki. U nas w mieście PP wyposażyła listonoszy w samochody i w nich wożą paczki, nie muszę nosić w rękach.
Dodam też, że jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby listonosz wrzucił awizo, podczas gdy ktoś był w domu.
  • Odpowiedz
no i? Taki mają system i każdy normalny człowiek, który potrafi czytać wie


@przegrany_przegryw: o niewolnik, wiesz że za taką "działalność" płacisz jako podatnik kasę? W naszym interesie jest żeby poczta działała sprawnie i wydajnie (jakoś jej konkurent - niemiecka poczta DHL potrafi, tylko u nas to jest kolejna firma do zatrudniania pociotków - https://innpoland.pl/151417,list-pracownikow-pionu-it-poczty-polskiej-zarzuty-wobec-menedzerow-poczty
  • Odpowiedz
Od lat jest tak (tak, to nie jest wymysł tego złego PiSu)


@przegrany_przegryw: a czy ja coś o PiSie mówię? spółki państwowe od dawna były przechowalnią "przyjaciół", a że teraz mamy powtórkę początków RP (hasło Teraz #!$%@? My samo się nie ułożyło, ciekawostką jest to że publicznie użył go jako pierwszy sam Kaczyński w 1997 roku w wywiadzie dla Gazety Wyborczej trafnie opisując co w Polsce jest złe - a teraz sam to wciela w życie)

Tematem jest awizowanie przesyłek i zasady jakie panują przy tym zabiegu.

i od lat poczta czy koleje państwowe mają problem z realizowaniem oczekiwań klientów - i mimo, że mieszkam w mieście wojewódzkim w największym skupisku ludzi w Polsce) to jeśli trafi się w piątek awizo mogę odebrać je dopiero w następny piątek (bo takie są godziny
  • Odpowiedz
Temat mnie nie dotyczy, bo rzadko korzystam z PP, dlatego takie jest moje zdanie.


@przegrany_przegryw: tylko, że dotyczy - bo jest państwowa i nigdy nie upadnie, choćby nikt dobrowolnie nie wysyłał listów to ta firma będzie istniała finansowana z budżetu
  • Odpowiedz
Myślisz, że jak PP zmieniłaby zasady awizowania i przedłużyła swoją pracę, np. do godziny 20 to miałbyś wtedy więcej pieniędzy?


@przegrany_przegryw: dokładnie tak (to się nazywa praca organiczna), poczta niemiecka (Deutsche Post DHL) przynosi budżetowi Niemiec dochody (jeden z największych operatorów logistycznych na świecie), poczta polska straty.
Gdyby nie reformy to dopłacałbyś jeszcze do emerytur pocztowców (którzy mieli prawo do wcześniejszych emerytur do 1999 roku)

Byłą taka spółka która
  • Odpowiedz