Wpis z mikrobloga

#szkolastandard

Czy strajk jest konieczny? Nauczyciel-stażysta (tak, ja) opisuje sytuację i publikuje wysokość zarobków

Moje przemyślenia na ten temat i polemika z mitami. Wrzuciłem też wysokość "poborów" z ostatnich trzech miesięcy. Zachęcam do lektury - jeżeli będziecie zainteresowani to możemy zorganizować również AMA nauczyciel-stażysta.

Link do tekstu.
Link do znaleziska.

#polska #ciekawostki #strajk #nauczyciele #szkolnictwo #zarobki
PalNick - #szkolastandard

Czy strajk jest konieczny? Nauczyciel-stażysta (tak, ja)...

źródło: comment_UVEfp0dC7GS6mbD8Te1c4XSiwYj8BF6d.jpg

Pobierz
  • 8
@PalNick: Wiesz w czym jest glowny problem? Ze podwyzke chca wszyscy, a zasluguje 20%. I tych 20% nauczycieli (dane z dupy) mi szkoda, bo to pasjonaci, ludzie z ogromna wiedza i checia przekazywania jej. Ale no kazdy z nas chodzil do szkoly i wie jak wyglada to w praktyce, wiekszosc nauczycieli wykonuje swoj zawod "na #!$%@?" i tyle. Przygotuje sobie materialy raz na 20 lat i potem cisnie wszystkim to samo,
@PalNick: Po co poszedłeś na nauczyciela, skoro tak słabo płacą? Przyznaj się, że chciałeś bezpieczeństwa socjalnego, dużo wolnego i namiastki autorytetu oraz władzy. Wszyscy nauczyciele tak jęczą, ale mimo to bronią się jak mogą, aby ich nie ruszyć ze stołka. Typowa budżetówka - jęcząi jęczą, ale ciągle siedzą na stołku, bo strach przed wolnym rynkiem i ryzykiem wzięcia sprawy w swoje ręce. Najlepiej zasiąść w miejscu i być nie do ruszenia.
@Perlo: dobre podsumowanie tego całego cyrku. Jestem za podwyżkami dla nauczycieli o 2x, 3x bo od nich w bezpośredni sposób zależy poziom dzieciaków i młodzieży. Równolegle musi iść miotła która wyczyści te miernoty z żółtymi zeszytami, które nadają się do uczenia psa aportu. Podwyżki dla najlepszych i zwiększenie wymagań.