Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór!
Pytam w co zainwestować kapitał.
Wracam z emigracji.
Kapitał w wysokości ok 240 ooo zł;

Skłaniam się w kierunku zakupu mieszkania (Poznań), ale obserwuję rynek od 2 lat i przez ten czas ceny wzrosły o 10%;
Dochodzą mnie też słuchy z wykopu (min. za Rzepą) że nie ma już pieniędzy i rząd ma zamiar zrobić dodruk. Oraz, że zaraz wszystko jebnie.

Czy warto zainwestować w kolejne (tak, to byłoby już kolejne) mieszkanie, czy startować z firmą (nie za bardzo mam na nią pomysł - może poza instalacją przeszkola, ale na to trzeba kwot rzędu 0.5 mln zł, sam jestem elektrykiem), czy wszystko po prostu przepić i wydać na dziwki i koks ( ͡º ͜ʖ͡º).

Druga sprawa - zarabiam w Dirhamach (AED - Dubaj), pieniądze przelewam na polskie konto walutowe w USD. Trzymać USD czy wypłacać złotówki?

PS. W Santanderze da się wypłacić dolary, czy muszą przewalutować na złotówki i dopiero wtedy do ręki? Kursy nie sa zbyt dobre (np. kurs NBP 3.78 zł, Sandtander 3.60). Przy większych kwotach przelewu robią się z tego setki złotych.

Biorę od każdej z drużyn po 500+ zł i słucham Państwa.

Zachęcam do heheszkowania jak i konstruktywnych wypowiedzi ()

załączam foto, żeby post przykół uwagę.

#emigracja #inwestycje #mieszkanie #poznan #waluty
malinblue - Dobry wieczór!
Pytam w co zainwestować kapitał.
Wracam z emigracji.
Ka...

źródło: comment_lcDi66wwnDoAUDNhuKJuk8upREJvxSwH.jpg

Pobierz
  • 35
@malinblue: ja mam po prostu dwa konta w santander zł i USD i po prostu wchodze na zakładkę kantoru online i wymieniona kwota idzie na konto zł z dobrym kursem. Nie rozumiem po co przewac i dostawać gorszy kurs?