Wpis z mikrobloga

#knifechallange #pokaznoz #edc #gerber
Witam wszystkich, zgodnie z zapowiedzią będę wrzucał swoje recenzje noży.
Zamierzam co tydzień zamieszczać wpis, krytyka tekstu jak i formy wpisu mile widziana.

Gerber 06 Fast Tanto Serrated

Typ: Folder z systemem szybkiego otwierania FAST

Budowa:
-okładziny z G10
-stalowe linery
-ostrze typu Tanto wykonane ze stali 7Cr17MoV, starsze modele były robione z lepszej stali(prawdopodobnie aus-8)
-blokada Side Lock

Opis:
Pierwsze co się rzuca w oczy to duże podobieństwo do modelu Auto 06 jednak są to 2 osobne noże.
Nóż posiada system Fast, ma on zapewnić szybsze i płynniejsze otwieranie niż w klasycznym folderze. Efekt tego jest taki, że posiadamy coś pomiędzy folderem a automatem. Mój egzemplarz ma co najmniej 9 lat, świadczy o tym stare logo. Sprężyna w nim chodzi dosyć słabo przez co prędkość otwierania nożna porównać do biegu emeryta. Zabezpieczenie chodzi dosyć lekko przez co może budzić spore obawy, po rozkręceniu okładek można rozciągnąć sprężynę i zwiększyć opór zabezpieczenia. Klips jest dosyć spory i świetnie utrzymuje nóż na dupie jednak konstrukcja okładek powoduje szybkie przecieranie spodni a wystający wybijak do szyb lubi haczyć.

Moje zdanie:
Nożyk dostałem w wymianie, jest dosyć solidny jednak rzuca się w oczy jakość wykonania. Ostrze ma krzywo wyprowadzone szlify przez co jest niesymetryczny, sprężyna jest dosyć słaba przez co otwarcie noża trwa dosyć długo. Ciekawe jest malowanie, udało mi się znaleźć egzemplarze gdzie farba była proszkowa. Mój egzemplarz wygląda jak by był malowany farbą z marketu. Ząbkowana część ostrza była wykonana bardzo paskudnie, pilnikiem poprawiałem krawędzie bo posiadały spore szczerby. Szczerze mówiąc nóż mi się podoba ale nigdy bym go nie kupił w sklepie, cena jest nieadekwatna do jakości którą dostajemy. Sam gerber pokazuje, że mocno obniżył jakość wykonanych produktów. Porównywałem ostatnio toola multiplier z 99 roku i obecny model dla US army. Starszy model ma o wiele grubszą stal, lepsze wykonanie i chodź konstrukcja jest przestarzała to budzi zaufanie. Model 600 wyglądał strasznie marketowo, ma cienką blachę, prędzej mu do toola z biedronki niż sprzętu dla wojska , za cenę prawie 200-300zł nie jest wart swojej ceny.

Wady:
-słabe wykonanie detali
-średnia stal, łatwo się ostrzy ale jest dosyć miękka
-kiepski system otwierania

Zalety:
-dobry klips
-tańsza alternatywa dla modelu 06 Auto
-spora waga
-wybijak do szyb
-przyjemny chwyt

Mowa końcowa:
Jeśli miał bym go kupić to za cenę 100-150zł, nadaje się do EDC i noszenia na co dzień. Jakość nie powala ale ostatnio dużo producentów spada na jakości.

Cena rynkowa na 2019:
-około 280-350zł w zależności od kursu i sklepu.
Pobierz Piroman1917 - #knifechallange #pokaznoz #edc #gerber 
Witam wszystkich, zgodnie z za...
źródło: comment_IBKAcGC2e1nAt5CIv81HFUzKZW66Gxm8.jpg
  • 9
@Piroman1917: ja do wad zęby na ostrzu bym dorzucił, no i okrutnie brzydki jest. Lubię tanto, ale ten jest jakis taki nie mój.

Jeszcze wymiary mógłbys podawać - złożony, rozłożony, długość głowni, wagę (ja na przykład lubię czuć nóż w ręku)... Wiem że można sobie to wyszukać, ale masz ten noż w ręku i szybciej możesz te informacje zorganizować.

Bardzo fajna recenzja - możesz mnie wołać do kolejnych jakby co, bo
@Piroman1917: dane techniczne noża z Twojej recki:

Dane techniczne:

- Długość całkowita: 21,8 cm
- Długość złożonego: 12,2 cm
- Rękojeść: G-10
- Blokada: Side Lock
- Waga: 162 g
- Otwór na linkę
- Klips mocujący

Ostrze:

- Długość ostrza: 9,7 cm
- Profil głowni: Tanto
- Stal: 7Cr17MoV
- Szlif: Płaski
- Rodzaj: Częściowo ząbkowane
- Powłoka ochronna: Oksyda

@Jogibabu: Wymiary będę wrzucał ale noży których nie kupi się w zwykłym sklepie. Celem moich wpisów jest wrzucać krótkie recenzje ostrości których faktycznie używałem przez długi czas. W planach będzie około 25 wpisów, nie będzie tutaj MORY :) W zanadrzu mam svord, opineal, kampfmesser, customy, spyderco i kilka smaczków.
@Piroman1917: ja niestety w Reconie się zakochałem... Nie kupiłbym tego noża drugi raz, bo tanto nie zawsze dobrze się sprawuje, ale wyglądał obłędnie i dlatego go wziąłem. Ten jest do roboty w lesie, a do EDC mam CS Code 4.