Wpis z mikrobloga

#!$%@? wiedziałem, że to sie stanie psychiatra mi przepisał benzo,a konkretnie Clonazepamum TZF 0,5mg dawka:3x0,5 czyli 1,5 tabletki dziennie przez 1 tydzien jak będzie działal mocno nasennie to zmniejszyc dawke jak bedzie lepiej to ta sama, a jak nie bedzie dzialalo to zwiekszyc. Strasznie się boję tego #!$%@? #!$%@? mam w właściowosci pseudorelaksacyjne to silnie uzaleznie i nie chciałbym sie w to #!$%@?ć. Mam ciężko nerwice od 3 miesięcy cały czas 24h na dobe w każdym momencie czuje #!$%@? mocne napiecie:ciało mi się unosi, jak dotkne reka klatki piersiowej czuje drżenie ciała,w jelitach bulgocze i szczypie głowa dziwnie strzyka i tak bez przerwy nie raz jest to #!$%@? mocne i nie moge wysiedziec na miejscu w glowie się kręci jest to bardzo mocne i trwa bez przerwy. 3 miechy biorę ssri parognem 2,5 tabletki dziennie i trittico cr 1 tabletka dziennie i jeszcze te benzo mam brać? Czuję, że to może mnie #!$%@?ć, ale też nwm czy mam inne wyjście w dodatku lekarz jakiś nie poważny mówie, że biore te ssri od niego i nic sie nie poprawia to zaugerowałem mu czy moze te leki nie dzialaja i warto je zmienic? To powiedział no moze i nie dzialaja jak Pan chce to można zmienić. To #!$%@? ja jestem lekarzem czy on? Płace #!$%@? 140zl za wizyte nic sie nie poprawilo w kwesti objawow psychosomatycznych jedynie lęki znikneły i on mi takie pytanie zadaje? To jego decyja czy zostawiać czy zmieniać. Końcowo nie zmienil i przepisal dodatkowo jeszcze te #!$%@? benzo. Za 8dni będę miał wizyte u innego psychiatry nwm już co robić. Może inne ssri by mi pomagło, a nie od razu benzo? Ciężko oj #!$%@? ciężko. Nie mam pojęcia co robić.
#nerwica #psychiatria #pytanie #depresja #narkotykizawszespoko #przegryw
  • 18
Idź do innego lekarza,być może zmiana leków będzie konieczna. Benzo na Twoim miejscu bym doraźnie stosował. Myślałeś o terapii dla osób z nerwicą?
@krowikwik: Nwm czy na razie nie poczekać do wizyty u innego psychiatry może jest jakies inne wyraznie. No u mnie nwm czy to będzie doraźnie jak mam przez tydzien brac po 1,5 tabletki dziennie i potem pewnie dalej.
@Polupe: Chodzę do psychoteraupetki chyba nie ma jakieś specjalnej terapi dla osób z nerwicą. Doraźnie to znaczy, tylko jak będzie gorzej? No nwm lekarz mi przepisal inaczej z reszta u mnie caly czas jest zle.
@krowikwik: Znaczy ja myśle normalnie taki stan mam od miesięcy i jakos funkcjonuje jeszcze. Mysle,ze sie wstrzymam do wizyty lub z 0,5 tej tabletki łykne i zobacze jak to jest.
@czworokot: Druga sprawa, że takie coś nie zawsze musi być psychosomatyczne, ale może być jakąś rzadką chorobą, czy zatruciem, ale nikt nie podejmuje nigdy wysiłku dociekania, tylko idzie się po najmniejszej linii oporu.
Jak polecą człowiekowi sprawdzić tarczycę, to już jest ponadprzeciętne działanie dla naszych psychiatrów xD
@Misz00: Jak po 3 miesiącach nie działa to proponuję odstawić albo zwiększyć dawkę po konsultacji z lekarzem. Albo przejść na inne leki, a co bierzesz teraz i jaka dawka?
Oraz co brałeś wcześniej? Jak odstawiłeś po 3/4tyg to może warto spróbować jeszcze raz mówiąc lekarzowi, że za szybko odstawiłeś.

Przy okazji, musisz mówić lekarzowi o tym jak się czujesz po terapii, ewentualnie zasugerować to czego potrzebujesz. Zawsze możesz też spróbować tego