Wpis z mikrobloga

@matwes: gdyby gra była na Steam i Epic (jak dla mnie może być wszędzie sprzedawane) plus pudełka też na tę platformę to zapewne kupił bym tańsze pudełko na Epic ale że takie praktyki mnie niesamowicie wnerwiają to oleje wersje na Epic Store i Steam.( ͡° ʖ̯ ͡°) Poczekam na 50zł wersje goty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matwes: Jeśli ktoś uważa że Steam nie jest monopolistą i taka twarda konkurencja w postaci EGS jest zła, to mam takie wyzwanie dla tego kogoś: próbuj być graczem pecetowym grający w najnowsze produkcje i nie mieć zainstalowanego Steama. Życzę powodzenia.
@patrykk994: powiedz to grającym na konsolach, gdzie też jest zabierany spory procent, plus musisz płacić jeszcze abonament. Nic tylko czekać aż Steam powie że będzie zabierać 1-3% a my będziemy musieli płacić podobny gówno abonament aby uzyskać wszystkie funkcje Steam. No ale jak widać ludzie tego chcą. Teraz koszta ponosi jakaś firma która chce wydać grę na Steam no ale jak jesteście tacy dobroduszni to nic tylko czekać aż duże korporacje
@MarchwiowySok: Steam - duża korporacja przez lata jawnie dymała wydawców gier i ten exodus wydawców ze Steama to tylko i wyłącznie ich wina - czuli się zbyt pewnie i teraz dostają za to po dupie. Jeśli uważasz że 30% dochodów ze sprzedaży za zerowy wkład w produkcję i utrzymanie gry (Steam nie utrzymuje serwerów do grania online, robią to wydawcy)to uczciwa cena to tylko i wyłącznie twój problem. Wydawcy robią jedyną
@patrykk994: z chęcią poczytam ile procent zabiera Sony czy Microsoft, jedyne co mogę znaleźć to dane z czasów 360 i ps3 gdzie sony kazało sobie płacić dodatkowe pieniądze za Blu-Ray. Jak znajdziesz to możesz mi podesłać. Wiesz nikt nie zmusza ich do wydawania gier na Steam mają tyle innych platform do dystrybucji gier, dlaczego nikt nie chce wydawać gier w GoG czy innym Origin przecież zły Steam im nie zabrania. No
@patrykk994: i dla jasności, gdzieś mam to ile zarabia jakiś Steam, Epic, czy Sony (mogą nie istnieć a gry być bez DRM) dla mnie liczy się to ile zapłacę za grę. Biorąc sytuacje gdzie np Borderlands 3 jest dostępne na Epic za 200zł a na Steam za 260 poszedł bym i kupił go na Epic ale jak widać taka walka o klienta to już za duże wymagania.

Steam też się zmienia