Wpis z mikrobloga

@KarmelowyJeremiasz: To mój pierwszy diver, więc ciężko powiedzieć. Mam Orienta Titanium.

Na pewno Glycine jest cichszy. Jak ruszam ręką, to słyszę, że Orient się nakręca. Zegarek wydaje się być dosyć wytrzymały. Bezel całkiem przyjemnie klika.

Bardzo mi się podoba luma. Niestety nie mam sprzętu do zrobienia ładnego zdjęcia, ale jest bardzo wyraźna w ciemności.
M.....v - @KarmelowyJeremiasz: To mój pierwszy diver, więc ciężko powiedzieć. Mam Ori...

źródło: comment_O1VpNoOigbLP0ef2yW1pDdapPqcLXEPK.jpg

Pobierz
@trejn też przeginasz w drugą stronę. Orient robi własne mechanizmy, a ich najnowszy nurek (najnowsza odsłona serii Ray/Mako) ma też szafir. To gdzie ta "inna liga", że nie klepią go w Szwajcarii?

A Galaxy S9 dupy wcale nie urywa, porównanie go do Xiaomi za np. 1100zl jak najbardziej ma sens.
@Pantokrator: Co nie zmienia faktu że orient dwójka ma mineralne szkiełko i bardzo lichą biedacką bransolete. Glycine za 400zł więcej ma szafir z antyrefleksem,super lume i jeden z lepszych szwajcarskich werków. Plus bransoleta robi o wiele lepsze wrażenie. Jakość wykonania zdecydowania różna
@trejn ETA2824 go nie "jeden z lepszych", tylko standardowy, do tego psujący się od ręcznego nakręcania. Oczywiście, że Glycine oferuje więcej, ale własnie podając konkretnie, w czym jest lepszy od Orienta pozwalasz człowiekowi podjąć racjonalną decyzję. Rzucenie pustego "inna liga" jest dobre tylko do rozpoczynania gównoburz na wykopie :p

Aha, co do lumy - to niewykluczone, że Orient ma akurat lepszą :p
@sm_m: airman z dropa? jak sie spisuje?

@kirk85: na szczescie nie #!$%@? sie w produkcje, Glycine borykal sie z problemami z $$ od lat;]
jak na razie wychodzi to marce na dobre, a juz kilka lat chyba minelo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KarmelowyJeremiasz: miałem glycka, orienty, skxa i kilka innych diverów. Glycine jest conajmniek dwa poziomy wyżej niż orienty czy skx. Mechanizm to eta-2824-2, większą częstotliwość chodu, bardzo popularny, szwajcarski mechanizm. Szkło szafir z amtyrefleksem, wykonanie ogólne super, bransoleta (gl0185) też lepsza od tamtych. Imo jeśli wielkość glycine Ci nie przeszkadza to jest to jeden z najlepszych zakupów jakość/cena do około 2k jeśli chodzi o divery.
@xDrope mój Orient robi na tydzień jakieś -2 sekundy, więc argument o mechanizmie moim zdaniem jest taki se. Sekunda chodzi płynniej, za to nakręcając zegarek z koronką można ETA rozwalić, niekiedy błyskawicznie. Bransoleta - to nie wiem, ale pewnie faktycznie lepsza. Szafir - tu nie ma o czym dyskutować, właściciel Orienta/Seiko musi zaplacić z 250zł, by tu nadgonić. Tarcza - Orient ma nakładane indeksy, Glycine tylko malowane, o Seiko za chwilę. Orient