Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@statystycznie_rzecz_bioronc: prawo pozwala Ci działać i brać faktury ale jak trafisz ja typową biurwe z US to może robić ci problemy. Wygrasz bo masz takie prawo ale czas na wyjaśnienia będzie bezpowrotnie stracony dlatego jeśli możesz, zacznij kupować po akceptacji VAT-R (nie tylko po złożeniu, ale poczekaj na akceptacje)
@statystycznie_rzecz_bioronc: Przedsiębiorca może wystąpić z wnioskiem o wydanie potwierdzenia rejestracji i w takim przypadku jest zobowiązany wnieść opłatę skarbową w wysokości 170 zł. Opłaty należy dokonać na konto urzędu miasta/gminy/dzielnicy, na terenie którego mieści się siedziba naczelnika US. Urząd potwierdza zgłoszenie, wydając w tej sprawie decyzję administracyjną (VAT-5).

W sprawie rejestracji ze strony urzędu zalecam kontakt z właściwym Urzędem Skarbowym.
@statystycznie_rzecz_bioronc: "Gdy udałem się do fiskusa aby dostać zaświadczenie o byciu czynnym płatnikiem VAT, pani w okienku powiedziała, że przecież nie chciałem potwierdzenia i że musiałbym zapłacić 170zł. Wytłumaczyłem, że nie chcę potwierdzenia, tylko zaświadczenie, które kosztuje 17 zł (opłata skarbowa) i można je otrzymać w każdej chwili :) Skierowała mnie do okienka obok. Na zaświadczenie czekałem 24h, oszczędzając 153 złote." https://www.niepoddawajsie.pl/vat-czynny/