Wpis z mikrobloga

@wszystkiekoty: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego#configurator

Masz składaj, konfigurator sam dobierze odpowiedni sprzęt, wybierzesz procesor Intela, to pokaże płyty główne tylko dla intela, wybierzesz kartę na złączu PCiE x16 to takie karty dobierze, masz DDr4 to i tak też sprzęt dobierze.
Ogólnie fajny konfigurator, laik wiele się nauczy.

Jedynie musisz patrzeć na generacje procesorów, bo np i5 7300 a i5 9900 obsługują 2 różne płyty.
  • Odpowiedz
@przypadkowylogin: Ciężko laikowi składać PC
Raz że patrzysz na grafikę, zasilacz, kości RAM, seria i model CPU, złącze GPU, złącza MOBO.
Obudowa, wentylacja ogólnie temperatury.

Zwykła osoba, która nigdy tego nie robiła nie poradzi sobie z tym, nawet dobrzy maja niekiedy kłopot, bo źle coś dobrali, nie raz to widziałem, że serwisant zamawiał ponownie, bo okazało się, że GPU jest o 0.5cm za długie i nie wejdzie, bo RAM blokuje.
Albo Chłodzenie CPU jest o 0.2cm za duże i obudowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deadlyo: a ja pokazuje alternatywę. Jedyne co trzeba zrobić to dobrać obudowę do zestawu. I od razu wiadomo co się opłaca w danym momencie.
Zresztą dla mnie składanie pcta to właśnie fizyczne skręcanie do kupy i podlaczanie tego nakablowania. W tym największy fun a dobór podzespołów to takie meh
  • Odpowiedz
@Sudony: Na zdjęciu może nie wyszło ładnie, ale uwierz, te ledy sterowane są przez płytę główną.
Świecą na niebiesko, zielono, żółto, pomarańczowo i czerwono w zależności od temperatury grafiki.

Efekt jest trochę ciemniejszy niż tutaj, bo ledy były w trybie serwisu i testu, czy działają prawidłowo.
Poza tym, ta szyba od dawna wygląda już inaczej, a konkretnie
D.....o - @Sudony: Na zdjęciu może nie wyszło ładnie, ale uwierz, te ledy sterowane s...

źródło: comment_BciVERJzYHl7YT3U4uW5yCfj4Wk0neIy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sudony: Jak kto uważa, Ja bez ledów nie potrafię się obejść.
Eksponują wnętrze, które nie raz tworzone jest jak dzieła sztuki.

Poza tym, ledy spełniają sporo zadań, od temperatury, nie muszę sprawdzać czy GPU jest za gorące, bo ledy się świecą na dany kolor.
W grach, mogę włączyć profil "Music" co daje możliwość włączania się ledów, tylko gdy w głośnikach pojawia się dźwięk, ułatwia to nasłuchiwanie wroga.
Oglądanie filmów także daje
  • Odpowiedz