Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Meta Mate 42 tostada. Organiczna, palona Despalada. Cena: 19 pln za 250 gramów.

Zasypane 2/3 matero ok. 170 ml.

Totalnie bez wyrazu. Ani to kawa, ani to yerba. Smakuje dla mnie jak mocno rozcienczona czarna herbata. Czuć ten palony posmak, ale totalnie brak goryczki charakterystycznej dla klasycznego mate. Do intensywności smaku kawy brakuje wiele. Zapach jest w zasadzie neutralny, ot lekko przypalone siano. Nie działa też na mnie zbyt pobudzająco. Nie wygrała z usypiającym działaniem ekstraklasy Cracovia vs Korona.

Może ostatnio piłem zbyt dużo Campesino Anis i Katauva. Tam intensywne smaki są w zasadzie do ostatniej zalewki, a aromat unosi się przez długi czas.

Kupiłem z ciekawości i już raczej nie kupię ponownie. 76 pln za kilogram? Są zdecydowanie lepsze yerby i to w niższej cenie. Jeśli chodzi zaś o drogie ciekawostki to wolę Meta Mate Moonshine Tolotti. Yerba o smaku oscypka jest interesująca. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#yerbamate #yerbamatewykopclub oraz podpinam się pod tag #recenzjayerby
scooby666 - Meta Mate 42 tostada. Organiczna, palona Despalada. Cena: 19 pln za 250 g...

źródło: comment_yh19tePka6oXR7HGjVfQeEr0amhJOCFM.jpg

Pobierz
  • 3
@scooby666: Ona jest bardzo fajna do zalewania lodowatym mlekiem. Do kawy wiadomo, brakuje jej w cholerę. Nie skopie też, jak inne yerby. Ale tostady nie do tego służą. One mają mieć delikatny smak i powinny nadawać się do podawania dzieciom.

PS. Fajny domowy budyń można z niej zrobić xD