Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla neuropków, którym czytanie ze zrozumieniem albo sprawia ból, albo ich tego jeszcze nie nauczyli w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamieściłem dzisiaj znalezisko, z wypowiedzią niejakiej Brie Larson, na temat tego jakich opinii sobie życzy, a jakich sobie nie życzy na temat swoich występów i filmów z jej uczestnictwem. Stety-niestety, brygady zakopujące neuropy odpaliły się za późno, znalezisko trafiło na główną, i to z płomieniem. Więc, spod neuropejskich sztandarów rzucono we mnie zarzutami manipulacji i wrzucania fejk niusów, niektórzy nawet wiązali to z tym że portal który wrzuciłem jest ponoć konserwatywny, a nawet pewne osoby domagają się bana za manipulację.

Ale teraz przejdźmy do meritum - Larson w przytoczonym tekście jawnie wytyka że razi ją fakt wystawiania opinii przez konkretnych recenzentów. Czy to dlatego że jej nienawidzą? Nie. Dlatego że są biali i nie są kobietami. Cytując - “I don’t want to hear what a white man has to say about ‘A Wrinkle in Time.’ I want to hear what a woman of color, a biracial woman has to say about the film” - idąc tokiem rozumowania Neuropy, wytyka komuś kolor skóry i płeć - więc jest rasistką i szowinistką, czyż nie? Czy jednak rasizm wobec białych i szowinizm wobec mężczyzn nie istnieje? Gdzie tutaj jest manipulacja? Jawnie podkreśliła że nie życzy i nie chce sobie opinii białych mężczyzn, a więc ich zdanie jest gorsze względem innych. Dla mnie, i 1700 innych wykopujących stwierdzenie że ktoś sobie nie życzy i nie chce danej rzeczy brzmi jak zakaz. Pomijając fakt że ona sama chce sobie wybierać krytyków i recenzentów dla filmów, więc chce ograniczyć też konkretnej grupie wolność wypowiedzi.

Tu natomiast pada zarzut że "film nie był skierowany do tej grupy". Pragnę więc zapytać - jeśli film, zgodnie z tym co mówi sama zainteresowana, był dla "women of color" to dlaczego ona, jako biała kobieta w ogóle wypowiada się na ten temat? No przecież sama nie spełnia jednego z warunków.

Tworząc małą analogię - otwieram restaurację serwującą kuchnie polską. Restauracja obsługuje w kilku językach (tak jak film jest dostępny w wielu językach). Na jakiejś stronie internetowej dostaję recenzje od Amerykanów, Brytyjczyków, Niemców czy ludzi z Azji. Ale ja stwierdzam że hola hola, ja sobie nie życzę ich opinii, bo ta kuchnia nie jest dla nich, i oni jej nie zrozumieją. Więc kasuję opinie, i nie obchodzi mnie czy danie im smakowało, czy nie. Kasuję tylko dlatego że pochodzą z innego miejsca a nie stamtąd skąd ja chcę. Nawet jak wśród nich jest jakiś wybitny krytyk kulinarny. To jest dokładnie ten sam schemat.

Dlaczego więc, neuropa walcząca, tak dzielnie broniąca (prawie)wszystkich przed rasizmem i szowinizmem nie widzą tutaj dyskryminacji i preferowania jednych nad drugimi ze względu na płeć i kolor skóry?

#4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #polityka
  • 11
@Wojkekk: > Dlaczego więc, neuropa walcząca, tak dzielnie broniąca (prawie)wszystkich przed rasizmem i szowinizmem nie widzą tutaj dyskryminacji i preferowania jednych nad drugimi ze względu na płeć i kolor skóry?

@Wojkekk: kompleksy sie leczy zanim do konca zaburza ci poznawanie swiata. Masz jeszcze szanse ale duzo czasu ci nie zostalo
@Wojkekk #neuropa nie widzi tutaj dyskryminacji, bo jej nie było. A znalezisko było manipulacja, bo nikt nie powiedział, że czegoś komuś zabrania.
Ja np. nie życzę sobie aby ktoś w tagu #neuropa zamieszczał gownowpisy. I co? I nic. Możesz to uszanować lub nie, ale nikt do niczego Cię nie przymusza.
Ale jak to na wypoku, wystarczy zamieścić clickbaitowy tytuł, wypoki łykają jak pelikany i żaden nie sprawdza czy to manipulacja, czy nie.
@Wojkekk Otworzyłem te znaleziska i kompletnie nie wiem o co w nich chodzi. Na jednym gadająca głowa, która może dowodzić czegokolwiek, a na drugim firma, której nie znam, o której ktoś napisał, że dyskryminuje mężczyzn, ale ja nie wiem dlaczego i czy to prawda. Jakiś wyrok sądowy był w tej sprawie, czy co? No i akurat ludzie z #neuropa używają myślenia do wyciągania wniosków. A ludzie z #4konserwy używają myślenia do wymyślania
@GrammarNazi: Niby tak, ale jakoś, kurtyzana, nie do końca. Widać jak neuropa i tacy jak ty dokładnie czytają znaleziska i używają myślenia, skoro nawet nie chciałeś zapoznać się z przytoczonymi przeze mnie argumentami. W drugim z nich wystarczyło tylko spojrzeć na znalezisko.

Sam teraz dokonujesz manipulacji, przyrównując konserwatystów do płaskoziemców. Tylko różnica jest zasadnicza - płaskoziemcy używają "imitacji" myślenia gdzie łamią podstawowe, niezmienne prawa fizyki. A #4konserwy akurat używają myślenia i
@Wojkekk white genocide, albo mówienie o tym, że WHO chce uczyć dzieci masturbacji ma się nijak do faktów. A tych teorii bronią #4konserwy.
Nie chce mi się słuchać tej gadającej głowy, bo też żaden to autorytet i mnie to nie interesuje. Znaleziska ani nie wykopalem ani nie zakopalem. W drugim spojrzałem na znalezisko i co? Jest jakaś lista firm. A w tytule, że ta firma dyskryminuje mężczyzn. Nie dowdzialem się ze
Dorzucę swoje pięć groszy. Nie wykopałem, nie zakopałem. Nie wykopałem przez niezgodność nagłówka ze stanem faktycznym. Różnica między nimi jest spora, bo wyraziła opinię, według której nie chce po prostu słuchać co taki krytyk ma do powiedzenia (swoją drogą bardzo infantylne podejście). Nie zakopałem, bo to co powiedziała było i tak karygodne, był to rasizm w czystej postaci.