Wpis z mikrobloga

W piatek mam rozmowe kwalifikacyjna na programiste/operatora CNC.
Generalnie z tego co zdążyłem sie dowiedziec, to bede modelował bryłe w CAM, a potem samodzielnie wykonywał detal na obrabiarce.

Jakie maszyny? Tokarki z napedzanymi narzedziami + frezarki 4 osie
Rejon : Kraków

Mam dylemat, jaka stawkę im zaproponować, generalnie mam spore doświadczenie w CNC ale nie miałem do czynienia z tokarkami z możliwością frezowania. W Poznaniu dostałbym lekko za taką robotę z 5.5k. Nie wiem jak sytuacja wyglada w małopolsce, dlatego nie chce przesadzić ze stawką, a z drugiej strony nie chce psuć sobie i innym rynku w tej branży i pracować za mniej niż to warte... #cnc
  • 13
  • Odpowiedz
@ancymon111: modelowanie brył z dokumentacji 2D do 3D, czy tylko “nakładanie ścieżek” na gotowe bryły? Jeżeli masz sam modelować od zera + obróbka w CAMie + operatorka maszyny, to to jest praca dla dwóch jak nie trzech osób. Za takie coś to poniżej 5k netto bym nie zszedł, i to tzw. na rozruch
  • Odpowiedz
@ancymon111 sam robie bryly z dokumentacji 2D do 3D, robie program i całą technologię w CAMie, licze ile materialu trzeba, szukam i zamawiam narzędzia jak nie ma (czasem doszlifuje jakas plytke jak oryginalna nie da rady), ustawiam maszyne/maszyny i min jedna operuje (tj wyrob + kontrola jakości), jak jestem sam na zmianie to nawet 2, jak jakas seria to i 3 tokarki na raz xDD

Maszyny 3 i 4 osiowe (os
  • Odpowiedz
@ancymon111 oprocz wypłaty nie narzekam na nic, czasem jakies badziewne roboty, albo materiały, ale to chyba w kazdej firmie. Tak to klasa, brak normy, brak nadgodzin, każdy weekend wolny, wiec mimo jako takiej kasy to jeszcze jestem i zbieram doswiadczenie, jednoczesnie rozgladajac sie za czyms lepszym, ale bez spiny.
  • Odpowiedz
@ancymon111: znam takich co 2,5k nawet nie maja za takie cos xD cnc w Polsce to jest czesto januszerka w opór, niemniej ludzie sami troche zepsuli rynek właśnie takim podejściem.
@MaKor: jak masz umowe o prace i wyplate na czas jeszcze do tego to faktycznie klasa
  • Odpowiedz