Wpis z mikrobloga

#rimworld

Jak zrobić wydajną lodówkę?

Na zewnątrz jest 30 stopni. Mam włączony klimatyzator na -10 stopni, ale temperatura w środku jest często jest w okolicach zera. Co powoduje, że po 60 dniach żywność się psuje. Wstawiłem w tym samym pomieszczeniu drugi klimatyzator, to nic nie dało. Jeden na wysoki zużycie energii, a drugi niskie. Zależy to od wielkości pomieszczenia? Miałem dosyć duże, to podzieliłem na mniejsze i jest to samo. A może ściany powinny być podwójne (tak gdzieś widziałem). Ale tam gdzie klimatyzator to i tak nie da się zrobić podwójnych. Nie wiem już sam...
  • 11
  • Odpowiedz
@mk321: ustaw klimatyzatory na -20 albo -30, jeśli dwa nie dają rady to dołóż trzeci (zależy od wielkości pomieszczenia). Zrób podwójne ściany (tam gdzie klimatyzator zostawiasz ścianę pojedynczą), ewentualnie możesz jeszcze zrobić śluzę, to znaczy drzwi -> kratka przerwy -> drugie drzwi
  • Odpowiedz
@mk321: ustawisz klimatyzator na -20. Jeśli temperatura będzie powyżej -15 to czynność powtórzyć do uzyskania rezultatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i wylot klimatyzatora na zewnątrz a nie do innego pomieszczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aokx: nie. Jeśli będziesz codziennie pytał się na wykopie o coś to zaraz ogarniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i możesz oglądać serię z tej gry u TheTrashingMad na YT. Grał niby na starych wersjach ale postawy praktycznie take same ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mk321: pamiętaj też że koloniści wchodząc o wychodząc z lodówki podnoszą jej temperaturę. Dlatego temperaturę mierzy się w nocy jak wszyscy śpią. No i dlatego warto mieć te poniżej -15 stopni
  • Odpowiedz
@mk321: jak drug ma niskie zużycie, to na pewno nie chłodzi. Prawdopodobnie nie przestawiłeś na nim temperatury na taką samą jak na pierwszym. Jak oba będą miały wysokie zużycie i wciąż nie będą dawały rady, to wtedy śluzy i grubsze ściany pomogą. Klimatyzatory w tej grze nie działają stopniowo - albo chłodzi pełną mocą (wysokie zużycie) albo nie chłodzi w ogóle (niskie zużycie). Klimatyzator chłodzi gdy temperatura docelowa jest niższa
  • Odpowiedz
@mk321: Zgadzam się, że to pewnie ustawienia klimatyzacji. Do tego żeby ograniczyć straty ciepła polecam zbudowanie śluzy powietrznej przy drzwiach (krótki korytarz do lodówki z drzwiami na oku końcach) plus podwójne ściany wokół pomieszczenia.

Jeśli chcesz się naprawdę doktoryzować na temat RimWorld to polecam ten film jak i kanał
https://www.youtube.com/watch?v=RtPwe5hDGBM Nagrania są z późnej alphy ale domyślam się, że nie było tu aż takiej rewolucji.
  • Odpowiedz