Wpis z mikrobloga

@yuim: Kryzys jest w jakiś dziwny sposób powiązany z platformą i zawsze przychodzi jak PO dochodzi do władzy.
Od prawie 4 lat ludzie ostrzegają, że już, za chwilę, za moment, lada dzień będzie Grecja i Polska upadnie a pisiory nie chcą wierzyć.
  • Odpowiedz
@staryalejary11: Standardowy argument bez argumentu.
@yuim: oczywiście, że był od 2007 do 2015 (bite 8 lat) teraz PIS na farcie rządzi dopóki znów się kryzys nie zacznie i wtedy biedna Paltforma znów będzie musiał wziąć odpowiedzialność z Polskę.
  • Odpowiedz
@VrubeL: no to zobaczymy, bo Niemcy już zwalniają. Biorąc pod uwagę, że te durnie chcą zrobić deficyt 3% w momencie kiedy mamy tak dobrą koniunkturę wystarczy poczekać aż wzrost zwolni do 2% co jak najbardziej nastąpi i wtedy będziemy podziwiać nowe propagandowe wykresiki.
  • Odpowiedz
wtedy będziemy podziwiać nowe propagandowe wykresiki.


@Sabarolus: Może znów będzie taki fajny z Europą na czerwono i tylko Polska na zielono a na ich tle ON, cały na biało.
  • Odpowiedz
@VrubeL: Chciałbym, ale szczerze wątpie :) Jeżeli deficyt finansów przy wzroście 3-4% ma wynieść 3% to jaki będzie przy nawet przy cąłkiem niezłym wzroście 1-2%? 5-6%? Nie muszę chyba mówić, jak zareaguje na to złotówka. Niestety rozdawnictwo Twoich ulubieńców będzie nas dużo kosztować w perspektywnie kolejnych 5-7 lat.
  • Odpowiedz
@VrubeL:

Nie trzeba być wróżbitą żeby stwierdzić, że kolejny kryzys czeka nas nie w 2020 (wtedy będzie wzrost bo PIS wygra wybory) lecz w 2024 kiedy Polacy znów wybiorą platformę.


O kolego, zobaczymy, zobaczymy. Z całego serca mam nadzieję że PiS wygra najbliższe wybory i będzie musiał połknąć to swoje populistyczne gówno. Ja na szczęście się wyprowadziłem w tym roku i będę się przyglądał z bezpiecznej odległości.
  • Odpowiedz
Niestety rozdawnictwo Twoich ulubieńców


@Sabarolus: Platforma nie jest moim ulubieńcem jak zdążyłeś pewnie zauważyć

Jeżeli deficyt finansów przy wzroście 3-4% ma wynieść 3% to jaki będzie przy nawet przy cąłkiem niezłym wzroście 1-2%? 5-6%


@Sabarolus: Przewidywany wzrost (jak pewnie doskonale wiesz i tak zaniżony) jest na poziomie 3,5 - 3,2% więc realnie około 4% więc zapas jeszcze jest a my tych 3% deficytu nie osiągnęliśmy. Oczywiście mam nadziej,
  • Odpowiedz
@yuim: > PiS wygra najbliższe wybory i będzie musiał połknąć to swoje populistyczne gówno

@yuim: a jak wygra PO to 500+ nie będzię już populistycznym gównem tylko wspaniałym gestem?

Ja na szczęście się wyprowadziłem w tym roku i będę się przyglądał z bezpiecznej odległości.


@yuim: Tym bardziej nie rozumiem twojego zmartwienia.
  • Odpowiedz
@yuim: ja również gorąco kibicuje pis w wyborach. Wielu komentatorów obawia się, że będą wtedy dalej demontować obecny system. Owszem, o ile rzeczywtistość pozwoli. Jeżeli łupnie większe spowolnienie (ja nawet o recesji nie mówie, wystarczy, że wzrost zwolni do 1-2% to będą mieli zbyt dużo problemów, aby zajmować się wszystkim naraz, a ewentualnych strajków czy protestów nie zaleją kolejnymi pieniędzmi bo nie będzie czym. Oczywiście można założyć, że będzie wskazywanie
  • Odpowiedz
@VrubeL:

a jak wygra PO to 500+ nie będzię już populistycznym gównem tylko wspaniałym gestem?


Będzie gównem. Tylko przypominam, że jak PO obieca to znaczy że obieca. Nie wiem skąd taka nagła wiara w to że spełnią obietnice i utrzymają ten program.
  • Odpowiedz