Wpis z mikrobloga

@lacuna: A już jest po terminie? Myślałem, że dopiero po zakończeniu zapisów... a to można drugi raz formularz wysłać? Szkoda tak oberwać po statystykach za wpisanie wymarłego języka.
  • Odpowiedz
@achtunki: Zmiana nazwy gildii + modyfikacja języków, co jest niezrozumiałego w informacji "zmiany po tym komentarzu będą karane"? Dla Ciebie mam zrobić wyjątek, a dla innych graczy nie robić? -1 albo zostaje tak jak jest.
  • Odpowiedz
@lacuna: Gildia była przed komentarzem także chyba ni ma za nią kary, po prostu nie spodziewałem się, że tak szybko po wysłaniu rejestracji są zapisy zamknięte odnośnie zmian.

Łacina liczy się jako język aktywny w grze, ergo obarczony kosztem za bycie dodatkowym językiem?
  • Odpowiedz
@achtunki: Łacina, migowy, runy czy jakikolwiek inny sposób porozumiewania się liczę jak język. Nazwę gildii zmienię za darmo bo faktycznie była przed komentarzem.
  • Odpowiedz
@Krul_Janusz_I_Passat zapytał mnie:

czy wypłata różni się od przelewu do innego gracza. Jeśli dobrze zrozumiałem, to jeśli gotówka jako taka nie istnieje, to przelew za np. b--ń czy statek mogę traktować jako wypłatę?


Każdy ruch pieniędzy wychodzący z konta to wypłata. Gotówka jako taka istnieje w obiegu jako szylingi, pensy, tylko z nich nie korzystamy bo to waluta fabularna. Funty wchodzą do gry, gdy kupujemy rzeczy ważne z punktu widzenia mechaniki
  • Odpowiedz
@lacuna: Jak jestem 'Włochem' i mam dopisany angielski, to rozumiem, że te dwa języki wedle zasad są darmowe? Czyli łacina + arabski, które mam kosztują mnie łącznie.... -3 od głównego atrybutu?

@Yokaii No ja się pogubiłem właśnie, bo tego nie widziałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lacuna: Jak to -5? Przecież mam tylko dwa nadmiarowe. Z tego co pisałaś język narodowy + angielski są gratis.
A pierwszy nadmiarowy -1 i drugi nadmiarowy kolejno -2, tak?
  • Odpowiedz
@lacuna: A i jak coś to oczywiście się nie kłócę czy coś, po prostu chcę w pełni to objaśnić. Troszkę mnie martwi wizja -5 do głównego atrybutu przed startem gry. W przypadku jeżeli faktycznie nie da rady tego w żaden sposób ograniczyć to ja bym chyba już wolał ten reset języka za -1 do każdego atrybutu. Z dwojga złego lepsze mniejsze ujemne modyfikatory.
  • Odpowiedz
@achtunki: Wejdź w ten komentarz, naciśnij ctrl+f i wpisz język, bo to zaczyna być trochę niepoważne. W tym temacie pytamy o rzeczach, które zapomniałam uściślić. Proszę Cię o sprawdzanie wpisu z zasadami przed zadawaniem podobnych pytań.

A i jak coś to oczywiście się nie kłócę czy coś

Refleksja po czasie

@Krul_Janusz_I_Passat: temat służy do zadawania pytań
  • Odpowiedz
@lacuna: czy możemy spisywać swoje testamenty? Skoro gra może być na trudnym poziomie, to chyba nawet wskazane. Można by tam zapisywać swój majątek jakiemuś graczowi na przykład. Trzeba by tylko określić, w jaki sposób można je zmieniać/odwoływać, formę, imo.
  • Odpowiedz
@Lisaros: Tu aż się prosi o powołanie notariusza spośród Biurokratów. Jeżeli nie zostanie to rozwiązane fabularnie, to zostaje jeszcze dyspozycja u Bankiera albo po prostu informacja po zakończeniu gry.
  • Odpowiedz