Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd różowe paski mają tyle kasy w młodym wieku?

Coś o mnie: mam 25 lat, ukończyłem polibudę, ale że wybrałem zły kierunek niezbyt przyszłościowy i słabo opłacany, poszedłem na kurs i przebranżowiłem się na programistę, niedawno udało mi się zdobyć pierwszą pracę za zawrotną kwotę 2.5k, ale od czegoś trzeba zacząć. Ostatnio poczułem się trochę bardziej samotny więc zainstalowałem tindera, badoo inne w celu poznania różowej. Spotykałem się z kilkoma dziewczynami młodszymi ode mnie 2-3 lata i nie mogę się nadziwić. Każda z nich miała jakąś kawalerkę. Nie były to jakieś mega wypasione mieszkania, ale nie były to też najtańsze klitki. Większość z nich oczywiście studiowała jakieś niezbyt przyszłościowe kierunki. W wolnym czasie oczywiście imprezowały i "dorabiały" sobie gdzieś. No właśnie, pytanie tylko gdzie? Skąd 21-22 letnie dziewczyny mają około 2k na mieszkanie, porządne samochody, kosmetyczki, drogie ciuchy, imprezy? Jedna z dziewczyn z którą się spotykałem spokojnie wydawała ponad 5k miesięcznie, a pracowała tylko w weekendy. Zazwyczaj nie wypytywałem się gdzie pracowała na etapie chodzenia, ale od razu czułem się gorszy, bo ja w jej wieku pracowałem w jakiejś gówno-pracy na magazynach za najniższą, albo na 3 zmiany na produkcji...

Z kolei moja ex była hostessą i jeździła w weekendy na jakieś ważne wydarzenia. Na początku nie wypytywałem gdzie pracuje, ale widziałem, że prowadzi życie na wysokim poziomie, a pracuje tylko w weekendy. W praktyce okazało się, że po prostu jej praca polegała na tym, że chodziła w bardzo skąpym ubraniu(zazwyczaj sam stanik i bardzooo krótkie spodenki) w towarzystwie bogatych biznesmanów na jakichś konferencjach czy wydarzeniach. Oczywiście jak się o tym dowiedziałem to od razu z nią zerwałem, bo to dla mnie jest chore, żeby pokazywać 99% swojego ciała obcym kolesiom, prawie jak prostytucja.

Do tej pory nie mogę zrozumieć skąd tyle dziewczyn w młodym wieku zarabia +/- 5k miesięcznie? Jak tu takiej zaimponować ledwo wiązać koniec z końcem? Wiem, że za 2-3 lata pewnie moja pensja wzrośnie z 3-4 krotnie, ale mimo wszystko gdy miałem te 21-22 lata człowiek musiał zapierniczać w męczarniach, żeby dostać 2k. Tymczasem dowiadujesz się, że większość kobiet w takim wieku pracuje sobie w weekendy i kosi 2 razy taką kasę. Oczywiście nie każda, ale wiele kobiet żyje na wysokim poziomie już na studiach.

Musiałem się wyżalić.
#logikarozowychpaskow #logikaniebiskichpaskow #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania:

"poszedłem na kurs i przebranżowiłem się na programistę"

"Wiem, że za 2-3 lata pewnie moja pensja wzrośnie z 3-4 krotnie"


Życzę Ci najlepszego, ale żebyś się gorzko nie rozczarował.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: teksty o puszczaniu się już na 100% były bo przegrywow nic tak nie boli jak kobieta która zarabia więcej od nich. Już tłumacze, panna zna jeden język minimum C1 wbija do korpo, jeśli ogarnia rachunki albo księgowość to dostaje na start 4k, jeśli ma choć rok doświadczenia w branży.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja znajoma - niegłupia dziewczyna. 28 lat. Luźna praca w budżetówce, własne mieszkanie za 300k+(kupione za gotówkę), weekendowe wypady po całej Polsce, czasem ruszy w Europę, dłuższy urlopik za granicą co kwartał. Teraz się jej zamarzyło zrobić licencję pilota na małe samoloty. I ją robi.

Powiesz, że silny, niezależna kobieta.

Ja przyznam, że po części tak. Przynajmniej ma ambicje.

Ale skąd na to wszystko bierze? Rodzice mają nieźle prosperującą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie zarabiają tyle stary, nie wiem skad masz te info. Bujają się cały czas z facetami, ktorzy im wszystko stawiają, nawet nie muszą dawac im dupy, po prostu trzymaja sie bankomatow ktorzy za samo posiadanie cipy stawiają im wszystko pod nos xD jak jest obrotna, to serio ładnie wydoic moze takiego samca beta
  • Odpowiedz
@Wyrelworelowany: tak kolezko, paniusie wywijajace dupa z kolezaneczkami w galerii w godzinach "pracowniczych" to ewidentnie ksiegowe i tlumaczki jezyka finskiego. Tak ogolnie to dziunie (te, ktore czesto widac w takim tlumie najbardziej - o to przeciez dbaja, nie?) nigdy nie sa proznymi pustakami utrzymywanymi przez rodzicow, chlopakow czy nawet dorabiajqcymi w roznych prostytucyjnych klimatach - a swiat jest tylko dobry i piekny, nie? Nie wspominajac ile juz ulatwia jak ktos
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam 22 i mam druga prace dostalem 4450 do reki. A w pierwszej mojej pracy, ktora zdobyłem zaraz po maturze i przed wynikami z matury dostalem 3400 do reki.
Warto szukac i próbować, jak jestes dobry i ogarniasz to z czego sie wyksztalciles i nie stresujesz sie na rozmowie o prace to dasz rade.
  • Odpowiedz
e ogólnie w dzisiejszych czasach dzięki temu że bardzo dużo rodziców ma swoje sprawy pouporządkowane, mają własne mieszkania, stabilne prace stać ich na to by fundować swoim dzieciom dużo.


@Latajacafretka: Wydaje mi sie jednak, ze rodzice sa zwykle duzo bardziej opiekunczy w stosunku do corek, szczegolnie tych juz "mieszkajacych na swoim".
Jeszcze nigdy nie spotkalem faceta, ktory mieszkalby na swoim ale byl utrzymywany przez dzianych rodzicow. Wrecz przeciwnie, rodzice uwielbiaja
  • Odpowiedz