Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

#zwiazki #logikaniebieskichpaskow

Mirki ,różowy here lvl 25, jestem w związku od 8 lat mój niebieski lvl 30. Generalnie to dobry chlopak, sporo pomaga w domu, nie ma dla niego problemu ugotować obiad albo zrobić pranie i wiele razem przeżyliśmy.
Problem jest z jego podejściem do zarobków. Ja też nie mam kokosów zarabiam 2.5 - 3k na rękę, studiuję Informatykę więc w perspektywie czasu będę zwiększać swoje zarobki. Natomiast on- najniższa krajowa i zero ambicji do zmiany tego stanu rzeczy. Tak mu dobrze bo w robocie może się #!$%@?ć i nie ma żadego ciśnienia. Źle mi z tym bo nie odnajduję się do końca w takiej roli. Nie chodzi o to, że chciałabym leżeć w domu i pachnieć jak #p0lka , ale nie mogę nawet myśleć o dzieciach w przyszłości bo na mnie leży ciężar zarabiania pieniędzy. Rozmawiałam z nim o tym delikatnie i zostałam zszufladkowana jako materialiska (osobiście nie uważam się za materialistkę, ale nie chciałabym wegetować resztę życia i nie oszukujmy się kasa jest niezbędna )

Pokażcie swój punkt widzenia na ten temat mirki. Ja za dużo wymagam ? Co byście zrobiły w takiej sytuacji mirabelki ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 63
  • Odpowiedz
Stary Koń: Masz normalne, zdrowe podejście, zaraz przegrywy życiowe będą ci cisnąć że jesteś roszczeniowa polka.
Prawda jest taka że żeby zarabiać w tym kraju minimalną to trzeba być absolutnym dnem i zerem, a do tego śmierdzącym leniem.
Jak marzy ci się normalne życie, dzieci, a nie wegetacja od pierwszego do pierwszego to przemyśl, czy chcesz mieć u boku taką miernotę bez ambicji.
Facet to facet, powinien mieć jaja, dziecka za
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli bym miała takiego chłopaka bez ambicji na lepsze zarobki to bym mu postawiła jasne reguły...albo zwiększa swoje kwalifikacje/szuka lepszej pracy gdzie bedzie wieciej zarabiał albo papa. Wyobraź sobie że nagle stracisz pracę albo zachorujesz i zostanie tylko jego wypłata. Będzie ciężko. Jeśli chcesz mieć dzieci to chciesz im odmówić kiedyś butów bo chłoptaś w pracy leniuchował
  • Odpowiedz
PospolityKat: To brzmi jak mój były, wypisz wymaluj.
Ja tamten związek po wielu bojach prośbach i groźbach zakończyłam i teraz jestem w 10 tygodniu ciąży z cudownym mężczyzną którego kocham, który jest ambitny i daje mi poczucie bezpieczeństwa i którego nigdy bym nie poznała gdyby nie decyzja zerwaniu. Oboje mamy dobrze płatne prace i wygląda na to że czeka nas fajne życie. Nie chcę nawet myśleć na jakim etapie życia byłabym
  • Odpowiedz
OP: @piastun może w tym, że dzieci trzeba jeszcze urodzić. Też on może to zrobić?
@Spring90 dziękuję za opinie, czekam na rozwinięcie argumentów
@weglowy a ja mam brać całą odpowiedzialność za utrzymanie nas żeby jemu było lekko i wesoło ?
@NorskArisk ja nie chcę żęby on dawał na dziecko więcej tylko żeby był autonomiczną jednostką
@mateusz-zahorski miałam 17 lat a on 22 więc nie zwracałam uwagi na takie rzeczy, ale z
  • Odpowiedz
@owocowazielonka: A czemu, to kobieta nie ma zapewnić lekarstw dla męża, dzieci w razie czego? Chciałyście równouprawnienia, to macie, a nie cwane chciałby nowych praw i zachować stare przywileje. Równie dobrze, to kobieta może utrzymywać dom.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie mówie o całej odpowiedzialności, znając kobiety by #!$%@? z innej roboty przyjezdzal i sie kładł spać czy odpocząć a ty bedziesz narzekać że nie ma dla ciebie czasu że chodzi podenerwowany. Zobacz z tej perspektywy co piszę, pogadaj z nim żeby o podwyżke startował albo awans.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ty mówisz że trzeba być leniem itp zeby zarabiać najniższą tak i nie. Zależy od tego gdzie mieszkają. Na wschodzie Polski to najniższa krajowa jest norma zapewne.
Dla jednego najniższa to sufit dla innego podłoga. Dla innych milion rocznie to podloga dla innych sufit. Ludzie maja różne zdolności ambicje itp nie można ludzi nazywac dnem i zerem bo nie wiesz co tobie życie przyniesie. Wiecej szacunku do innych Stary koniu.
  • Odpowiedz