Wpis z mikrobloga

Jestem od wczoraj nowy w świecie #nintendoswitch - jak wygląda sprawa z grami? Czy opłaca się kupować gry z eShopu? dzieją sie tam jakieś wyprzedaże? jakie inne sklepy polecacie? czy warto brać Nintendo Online? Czy jeśli mam dwa profile w konsoli i w coś gram, to każdy profil ma swoje własne sejwy? Są one zapisane w konsoli czy na katridżu?

¯\_(ツ)_/¯
  • 10
@skarekrow: Save są zapisywane w pamięci wewnętrznej konsoli, jak masz NSOnline to też w chmurze. W eshopie normalnie są promocje, możesz też zmieniać region by kupić gry taniej. Na tej stronce np. https://savecoins.app/ możesz porównać ceny gier w różnych regionach. Z tego co wiem, to każdy profil ma swoje niezależne save.
@skarekrow: eShop jest o tyle fajnie zrobiony, że możesz do woli zmieniać region konta żeby płacić mniej za gry (polecam stronkę savecoins.app, która porównuje ceny gier z różnych regionów). Jedynym problemem może być płatność, ale kilka kont Paypal robi robotę. Online warto brać jak grasz online, proste xD Chociaż niektóre gry podobno nie wymagają opłaconego Online do gry po sieci. Opłacanie Online dla samych gier z NESa to słaby deal, chyba,
Czy opłaca się kupować gry z eShopu?


@skarekrow: Tak ale nie wszystkie. Też niewszystkie wydania po prostu się opłaca kupować na switcha. Część gier jest trochę zbugowana, ma taką sobie optymalizację, ma gorszą grafikę lub o wiele wyższą cenę na switchu niż na inne platformy. Niestety wychodzi na to, że każdą muliplatformową grę trzeba badać przed zakupem.

Ale ogólnie to opłaca się kupować gry w eshopie jak są promocje przy czym