Wpis z mikrobloga

@kennyskrrt ~160-200h, pracuję full time w branży i studiowałem finanse więc założyłem że wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) otóż nie, przewiduję uwalenie przez FRA (rachunkowość) i Derywaty
  • Odpowiedz
  • 0
@Lugner o #!$%@?łe, gratulacje mireczku :d

Ja właśnie od piątku zacząłem naukę xDD i cos mi się wydaje że tego nie ogarnę xd plan jest że w 3 miechy trzeba przeczytać wszytsko a w 4 miechy katować testy xd

Jaki ty miałbyś plan na niecałe 4 miechy przed egzaminem?
  • Odpowiedz
@kennyskrrt: W sumie mogę tutaj,

TL;DR: Załatw sobię Schwesera i dobrze przeczytaj calutkiego, nie czytaj ksiażek CFA. Z CFA na stronie dobry jest tylko ich qbank - zrób wszystko. Polecam cisnąć mocki przed egzaminem (3-5 egzaminów minimum) i doczytuj tematy, z których masz mało procent (poniżej 50% to sygnał alarmowy)

1. Ja miałem trochę doświadczenia "z branży" (M&A) i skończone 2 licencjaty związane z finansami. Więc teoretycznie background miałem; to
  • Odpowiedz
  • 0
@Lugner bo ja właśnie się zacząłem uczyć z materiałów z CFA xD kurcze, ja jednak wolałbym se ogarnąć wszystkie książki z CFA zamiast schwesera
Ale dzięki za info z tymi qbankami etc
Ja też słyszałem że nawet jak lekko nie zdasz a masz etykę na bdb to cię przepuszcza

Ale właśnie z Financial reporting I fi I ei postaram się nauczyć jak najlepiej :D najważniejsze co to to też w listopadzie postaram
  • Odpowiedz
@kennyskrrt: Z tymi materiałami CFA to jest tak, że one są bardzo "Akademickie". Trudno mi to trochę jakoś sensownie napisać, ale Schweser 1. Zajebiście kondensuje informacje 2. Pisany jest fajnym angielskim 3. Ma podane od razu przy wykładaniu danego zagadnienia jak to wklepać w kalkulator 4. Pamiętaj, że jesteś mocno time constrained. Schweser ze wszystkim to jest 1000-1500 stron, a całe CFA: z 3-5 tys? Nie pamiętam dokładnie. Na egzaminie i
  • Odpowiedz
  • 0
@Lugner na jak zacząłem czytać tę materiały z CFA to mega miło i przyjemnie się czyta :d

To chyba zrobię jak mówisz, zaraz wleci schweserek :d

A tak jakbyś mi polecił to jak lecieć z tematami? Że na przykład zacząć od FRA potem etykę a potem ekonomie czy lecieć tak jak jest schweser normalnie?
  • Odpowiedz
@kennyskrrt: Odblokowane, a tutaj podejście na 4 miesiące przed:

START

1st Study Block
Ethics
Quantitative Methods
Portfolio Management
QM+PM Review

2nd Study Block
Financial Reporting & Analysis
Corporate Finance
FRA+CF Review
QM+PM Review

3rd Study Block
Fixed Income
Equity Investments
FI+EI Review
QM+PM+FRA+CF Review

4th Study Block
Derivative Investments
Alternative Investments
Economics
DI+AI+ECO Review
Ethics Review

FINAL REVIEW

END

Tu masz po prostu powiązania tematyczne. Na QM masz np liczenie stóp
  • Odpowiedz