Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Pracuję przed komputerem w dosyć jasno oświetlonym pomieszczeniu. Mój problem polega na tym że przy dłuższym spędzaniu czasu przed monitorem strasznie bolą mnie o życiu a na ekranie wszystko zlewa. Powinienem pójść do okulisty na przebadanie wzroku i ewentualne zakupienie odpowiednich okularów korekcyjnych? Dodam że nie mam żadnej wady wzroku i wcześniej nie musiałem nosić okularów
#kiciochpyta #okulary #medycyna
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Retropx: idź, warto wykosztować się, bo samo się nie naprawi a szkoda wzroku, zainstaluj sobie od razu flux na kompie i twilight na telefonie, nawet jak nie masz problemu z oczami
@Retropx: Zbadaj wzrok u optometrysty, opowiedz o specyfice pracy i Twoich objawach. Nawet jeśli badanie ostrości wyjdzie OK, to udaj się do optyka i spytaj o soczewki częściowo blokujące szkodliwe promieniowanie niebieskie, np. (jeśli budżet nie gra roli) Hoya BlueControl. Jeśli budżet nieco niższy Jai Kudo BlueCare (też są okej). Nie polecam Szajna LedControl. Na pewno możesz też pójść w odpowiedniki od Seiko, Rodenstock i Shamir.