Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie mogę zgłosić i jak procesować podrobienie podpisu odbioru przesyłki przez pracownika poczty polskiej?
Chodzi o to, że mam nr śledzenia, paczka widoczna jako dostarczona, więc pewnie podpisał się za mnie i albo dowiezie "kiedyś" albo #!$%@?ł
#pocztapolska #prawo
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jade: chce uniknąć tracenia czasu na komendzie, czy można powiadomić od razu prokuraturę (niekoniecznie tą z memów)? Np pismo z informacja o podejrzenie na podstawie xxx paragrafu?
270 par. 1 k.k


@IgorK: dzięki wielkie, biorę się za pisanie
@Volki: mam tak #!$%@?ą pocztę, że gówno mnie obchodzi kto się podpisał - na pewno nikt w domu, więc niech to sobie wyjaśnią z prokuraturą. O ile nie mam możliwości dojechania listonosza za niezostawianie nawet awizo, bo poczta ma na to #!$%@?, tak cieszy mnie niepomiernie fakt, że tak się podłożył z podpisem
@sherkhaan: Do zaznaczenia w systemie jako "doręczone" nie jest potrzebne podrabianie podpisu. Chociażby dlatego, że niektórzy mają zezwolenie na "żądanie wrzutu do skrzynki" poleconych bez potwierdzenia odbioru i wtedy listonosz podpisuję się ZA SIEBIE, że dokonał Takiego wrzutu. (Nie mówię, że masz to żądanie ale mówię Ci że jest taka opcja).

Dodatkowo są przesyłki takie jak zagraniczne globalexpressy (bardzo duży % przesyłek z chin), które są rejestrowane - > ale doręczane
@sherkhaan: Czyli przesyłka, która raczej nie było doręczna "bez podpisu". ( ) Złożyłeś, miałeś do tego pełno prawo przecież, skoro czujesz niezadowolenie. Teraz na Poczcie pracuję dużo jakiś dziwnych podwykonawców, którzy nie są zatrudnieni przez Pocztę i robią dziwne akcje z paczkami.

Generalnie piszę tylko tak, przez swój pryzmat. Akurat jestem listonoszem i ostatnio miałem śmieszna sytuacje, gdzie kobieta miała pozwolenie/żądanie na pozostawienie poleconego bez potwierdzenia
@haosek: ogólnie do listonoszy nic nie mam, ale przykładowo ten u mnie to jednego dnia wpisze w system, że zostawił awizo (w skrzynce nic a tylko na stronie widać) po czym następnego dnia w skrzynce pojawia się właśnie awizo (to oryginalne pierwsze). W tym samym czasie gościa można znaleźć pod biedrą z browarkiem w godzinach pracy ¯\_(ツ)_/¯

a kiedyś był spoko gościu to się zwolnił albo go zwolnili :/

przy okazji
@sherkhaan: Z perspektywy mojej listonosza jest to możliwe (kurierzy na 99% mają ten sam system) - ponieważ zaznacza się przesyłki do doręczenia i osobiście zdarzyło mi się np. zamiast 3 listów zaznaczyć 4. Albo mam 2 kobiety co się tak samo nazywają (nie znają się), wbiłem kiedyś na tablecie pania "x y" i dałem do podpisania błędny list ( ͜͡ʖ ͡€).

No nic, błędy naprawiłem.. ale w
Dodatkowo są przesyłki takie jak zagraniczne globalexpressy (bardzo duży % przesyłek z chin), które są rejestrowane - > ale doręczane bez podpisu. Więc listonosz też nie musi mieć Twojego podpisu, tylko sam się podpisuję SWOIM PODPISEM że doręczył przesyłkę.


@haosek:
Global Expresy to przesyłki monitorowane (można je śledzić), ale nie są one rejestrowane.
Przesyłka rejestrowana to taka która nadawana i wydawana jest za pisemnym pokwitowaniem, przy czym nie musi ona mieć