Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka myśl filozoficzna, a co myślicie o takim pomyśle aby każdy kto chciał otrzymywać social jednocześnie musiał zrezygnować z praw wyborczych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki tradeoff, żeby nie można było kupować głosów ludzi obiecując im góry złota ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka
  • 70
  • Odpowiedz
@wilq32: Nie jestem za socjalem i uważam, że np. 500+ powinno zostać zlikwidowane, ale Twój pomysł jest śmieszny. Dobry, ale śmieszny. Dlaczego?
Ludzie, którzy dostają np. 500+ też dostają przez to po kieszeni, ale durnie się cieszą, bo coś zawsze zyskują.
Socjal jest potrzebny w skrajnych przypadkach i minimalny powinien być.
Na socjal niestety składamy się wszyscy, ale tak samo składamy się na inne rzeczy, których nie chcemy, są nam
  • Odpowiedz
@Leniek: plus można zrobić jeszcze kodowanie asymetryczne numeru identyfikacyjnego głosu i wydruk dla głosującego.

Głosujący mógłby zobaczyć po wyborach czy jego głos jest na liście głosów i czy nikt w #!$%@? wyborów nie zrobił...
  • Odpowiedz
@CapoDiPtakMuzzapi tylko ze glosy w demokracji jaka znamy sa anonimowe


To też jest skandal, dosypywanie kart itp. Chciałbym mieć możliwość weryfikacji mojej karty/głosu po wyborach. Niestety to ryzykowne bo nigdy nie wiadomo kto jeszcze będzie miał dostep do tych danych.

Tajne głosowanie zapisywane do #blockchain, weryfikowane na żądanie osobistym, zanonimizowanym kluczem prywatnym. Ech rozmarzylem się
  • Odpowiedz
@wilq32: Ja ostatnio wymyśliłem prosty test na inteligencje przed oddaniem głosu czy możesz zagłosować i też tak jak napisał @CapoDiPtakMuzzapi można użyć jakieś proporcji głosów. Patrząc w przyszłość było by to idealne i pogodził bym się z tym, że kiedyś mógłbym na przykład nie przejść takie testu bo było by to dobre dla świata. A teraz ludzie głosują na kogoś bo ładnie jeździ pociągiem albo autobusem (kampania Kopacz vs
  • Odpowiedz
Naszła mnie taka myśl filozoficzna, a co myślicie o takim pomyśle aby każdy kto chciał otrzymywać social jednocześnie musiał zrezygnować z praw wyborczych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki tradeoff, żeby nie można było kupować głosów ludzi obiecując im góry złota ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka


@wilq32: KATOLICY.
  • Odpowiedz