Wpis z mikrobloga

Mirki, przeanalizowałem klika grup dyskusyjnych, ale nadal nie wiem jaki kupić #rower. Rower typu cross, rama 21'', 90% asfalt. Poniżej 4 propozycje.
1. Lazaro Integral V3 2019 (Alivio - V-break) - 1499zł
2. [Kands Maestro 2018 (Deore - V-break korba Octalink) - 1749 zł ](https://allegro.pl/oferta/kands-maestro-men-na-deore-2018-19-czar-sel-od-zts-7355003177
3. Eries Cross 2017 (Alivio, hydrualiki, korba SR Suntour, blokada amora z kierownicy - 1799 zł
4. Vellberg Explorer 4.1 (Deore, V-break) - 1549?? Na ten moment produkcja rusza pod koniec kwietnia.

Czy będzie zauważalna różnica pomiędzy numer 1 a numer 3? Warto tyle dopłacić? O #lazaro dużo pozytywnych opinii w internetach.

Proszę o pomoc.

#rower #porady #rowery #rowerowykrakow #cokupic #kands #cross #pytaniedoeksperta

Który wybrać?

  • Lazaro Integral V3 67.6% (25)
  • Kands Maestro 27.0% (10)
  • Eries Cross 2.7% (1)
  • Explorer 4.1 2.7% (1)

Oddanych głosów: 37

  • 43
@kojos: wiesz te wszystkie rowery są podobne. To nie jest tak ze jeden to gowno a drugi to jakis cud ostateczny. Naklejki nie jeżdżą to prawda - ale to samo się tyczy nie tylko naklejek na ramie ale także tych na przerzutkach manetkach czy korbach.
@Bramborr: Masz jakieś propozycje, zapomniałem dodać, iż teren górski. @bibsz: Masz rację tylko kwestia tutaj taka, że warto np dopłacić te 300zł za hamulce hydrauliczne i blokadę na ramie kierownicy?
@kojos: hydraulika IMHO Zawsze lepsza niż V. Po prostu mniej obsługi, mniej regulacji, bezawaryjne ect.
Siła hamowania nawet w tanich modelach jest ok.

Jedyne co mi się nie podoba to to że ów rower ma klamkomanetki a nie klamki i manetki z osobna.

Co do amortyzatora to się zgadzam że jest zbędny. W tej cenie jest to atrapa. Ale inna sprawa że nie ma rowerow tego typu bez amora.
@kojos: Warty przymiarki. Rocznik chyba 2012 także musisz się mu dobrze przyjrzeć. Ze zdjęć blat i kaseta wygląda jeszcze dobrze, ale jak to chodzi to już musisz się przejechać i ocenić.
@kojos mam tego Kandsa od tamtego roku. Przejechałem trochę ponad 1500km i jestem zadowolony. Osprzęt jest super, chodzi gładko, bezszelestnie, przerzutki są bardzo sprawne. W tym roku tylko przesmarowalem i komfort jest bez zmian. Ja uważam, że jeżeli kupujesz rower za taką kasę, to już lepiej jest kupić nowy, nie mieć nic zużyte, wiedzieć na czym się stoi, dojeżdżać go od nowości. Przez amortyzator faktycznie może być dla kogoś ciężki, ale ja
@TurekD Ale masz rację lepiej będzie kupić nowy. Nie wiem czy jest sens dopłacić 250 zł (Kands) dla samego Deore. Pozostaje chyba Lazaro.