Wpis z mikrobloga

@AloneShooter: Dla kolegów i koleżanek z tagów #4konserwy dla przypomnienia - do uprawniania sportu, rekreacji i zabawy służy specjalny rodzaj broni palnej.

Na marginesie też dodam, że dziwi mnie, czemu #4konserwy przemilczały fakt, że zamachowiec z Nowej Zelandii był w stanie zrobić taką masakrę. Przecież to bardzo liberalny kraj pod względem prawa do posiadania broni. Gość powinien gryźć piach sekundę po wycelowaniu broni pierwszy raz, co jest?
z broni należącej do strzelnicy, przechowywanej na strzelnicy


@WaveCreator: a dlaczego nie z broni prywatnej przechowywanej w domu? Praktycznie każda posiadana przeze mnie broń jest spersonalizowana i ktoś inny raczej by nie był z niej zadowolony

do uprawniania sportu, rekreacji i zabawy służy specjalny rodzaj broni palnej.


dowolna broń samopowtarzalna w kalibrze do 12 mm, tak brzmią przepisy w Polsce. Tutaj mój AK do strzelania dynamicznego ( ͡° ͜ʖ
Pobierz AloneShooter - > z broni należącej do strzelnicy, przechowywanej na strzelnicy

@Wa...
źródło: comment_yOVBlSbknlFj48uGsAXbPmGQOOoW0yXd.jpg
Gość powinien gryźć piach sekundę po wycelowaniu broni pierwszy raz, co jest?


@Hound: To, że posiadać w NZ broń można, ale chodzić z nią -- już nie. Trzeba mieć konkretny i zgodny z prawem powód -- w drodze na strzelnicę albo na/z miejsca transakcji kupna-sprzedaży.
Pozostaje sprawą otwartą, czemu zamachowiec mimo, że nie miał wiarygodnego i zgodnego z prawem powodu -- przemieszczał się z bronią?
hoplofobię


Hoplofobia to także strach przed uzbrojonymi ludźmi. Lęk ten jest irracjonalny i często polega na wierze, że pistolet czy karabin ma własne życie i może wystrzelić w nieprzewidywalnym momencie.


@Vein: Nazywanie strachu przed uzbrojonymi ludźmi "irracjonalnym" to idiotyzm, do tego pistolet czy karabin nie potrzebują własnego życia, żeby wystrzelić w nieprzewidywalnym momencie i każdy świadomy i odpowiedzialny posiadacz broni doskonale o tym wie.
@L3stko: @Hound: @AloneShooter:
Ta dyskusja i tak jest bezcelowa.
Żaden z was nie przekona tego drugiego do swoich racji.
Jedni będą uważać "to moja broń i wuja innym do niej, do ludzi nie strzelam", a drudzy "ja nie chcę mieć i nie chcę, żebyś Ty miał".
Nigdy żadna gównoburza na wypoku w tym temacie nie doprowadziła do zrozumienia swoich stanowisk -- to po co w ogóle kolejną zaczynać?
Które przepisy? I jacy "my", bo nie wiem, jaki podmiot zbiorowy masz na myśli.


@Polinik: Ta, standard, zupełnie nie masz pojęcia, biedny, skołowany. Może masz demencję, idź do lekarza zamiast palić głupa.

Nie odpowiedziałeś na pytanie -- skoro tam jest zakaz noszenia broni bez konkretnego powodu -- dlaczego nie ten zakaz został przez zamachowca złamany?


Wybacz, zlałem ten fragment poprzednim razem, bo jest taki idiotyczny, że myślałem, że żartujesz sobie. Zdajesz
kłamiesz, przepisy mają bardziej restrykcyjne niż Polskie


@Vein: Ale to nie ja kłamię, to przecież #4konserwy piały na cały wykop jaka to Nowa Zelandia jest wolnościowa pod tym względem i że to skandal, że teraz te prawa będą zniszczone przez ichniejszych polityków.

tutaj też kłamiesz


Radzę zapoznać się z definicjami prawnymi, bo widzę nauczyłeś się słowa "kłamać" i teraz rzucasz nimi na lewo i prawo. Nie można używać do tych celów