Wpis z mikrobloga

@AloneShooter: Ja nikomu nie bronię strzelać. Ale niech to robi na okoncesjowanej strzelnicy, z broni należącej do strzelnicy, przechowywanej na strzelnicy. A nie "hurr durr jakbym miał pistolet w kieszeni to bym zaszczelił terrorystę".
  • Odpowiedz
@AloneShooter: Dla kolegów i koleżanek z tagów #4konserwy dla przypomnienia - do uprawniania sportu, rekreacji i zabawy służy specjalny rodzaj broni palnej.

Na marginesie też dodam, że dziwi mnie, czemu #4konserwy przemilczały fakt, że zamachowiec z Nowej Zelandii był w stanie zrobić taką masakrę. Przecież to bardzo liberalny kraj pod względem prawa do posiadania broni. Gość powinien gryźć piach sekundę po wycelowaniu broni pierwszy raz, co jest?
  • Odpowiedz
z broni należącej do strzelnicy, przechowywanej na strzelnicy


@WaveCreator: a dlaczego nie z broni prywatnej przechowywanej w domu? Praktycznie każda posiadana przeze mnie broń jest spersonalizowana i ktoś inny raczej by nie był z niej zadowolony

do uprawniania sportu, rekreacji i zabawy służy specjalny rodzaj broni palnej.


dowolna broń samopowtarzalna w kalibrze do 12 mm, tak brzmią przepisy w Polsce. Tutaj mój AK do strzelania dynamicznego ( ͡° ͜ʖ
AloneShooter - > z broni należącej do strzelnicy, przechowywanej na strzelnicy

@Wa...

źródło: comment_yOVBlSbknlFj48uGsAXbPmGQOOoW0yXd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Gość powinien gryźć piach sekundę po wycelowaniu broni pierwszy raz, co jest?


@Hound: To, że posiadać w NZ broń można, ale chodzić z nią -- już nie. Trzeba mieć konkretny i zgodny z prawem powód -- w drodze na strzelnicę albo na/z miejsca transakcji kupna-sprzedaży.
Pozostaje sprawą otwartą, czemu zamachowiec mimo, że nie miał wiarygodnego i zgodnego z prawem powodu -- przemieszczał się z bronią?
  • Odpowiedz
hoplofobię


Hoplofobia to także strach przed uzbrojonymi ludźmi. Lęk ten jest irracjonalny i często polega na wierze, że pistolet czy karabin ma własne życie i może wystrzelić w nieprzewidywalnym momencie.


@Vein: Nazywanie strachu przed uzbrojonymi ludźmi "irracjonalnym" to idiotyzm, do tego pistolet czy karabin nie potrzebują własnego życia, żeby wystrzelić w nieprzewidywalnym momencie i każdy świadomy i odpowiedzialny posiadacz broni doskonale o tym wie.
  • Odpowiedz
No to w końcu to przepisy są liberalne czy nie są? Zdecydujcie się.


@Hound:
Które przepisy? I jacy "my", bo nie wiem, jaki podmiot zbiorowy masz na myśli.

Nie odpowiedziałeś na pytanie -- skoro tam jest zakaz noszenia broni bez konkretnego powodu -- dlaczego nie ten zakaz został przez zamachowca złamany?
  • Odpowiedz
@WaveCreator: strzelać można wyłącznie na strzelnicy. Strzelnice nie są koncesjonowane. Co złego jest w prywatnej broni? Nie da się trenować na broni klubowej i osiągać sukcesy. Każdy strzelec ma indywidualne ustawienia, chwyty itd. Dodatkowo to ogromny koszt dla klubu. Który klub zapewni pistolet za 10k każdemu podopiecznemu?
  • Odpowiedz
@L3stko: @Hound: @AloneShooter:
Ta dyskusja i tak jest bezcelowa.
Żaden z was nie przekona tego drugiego do swoich racji.
Jedni będą uważać "to moja broń i wuja innym do niej, do ludzi nie strzelam", a drudzy "ja nie chcę mieć i nie chcę, żebyś Ty miał".
Nigdy żadna gównoburza na wypoku w tym temacie nie doprowadziła do zrozumienia swoich stanowisk -- to po co w ogóle kolejną zaczynać?
  • Odpowiedz
Które przepisy? I jacy "my", bo nie wiem, jaki podmiot zbiorowy masz na myśli.


@Polinik: Ta, standard, zupełnie nie masz pojęcia, biedny, skołowany. Może masz demencję, idź do lekarza zamiast palić głupa.

Nie odpowiedziałeś na pytanie -- skoro tam jest zakaz noszenia broni bez konkretnego powodu -- dlaczego nie ten zakaz został przez zamachowca złamany?


Wybacz, zlałem ten fragment poprzednim razem, bo jest taki idiotyczny, że myślałem, że żartujesz sobie. Zdajesz
  • Odpowiedz
bardzo liberalny kraj pod względem prawa do posiadania broni


@Hound: kłamiesz, przepisy mają bardziej restrykcyjne niż Polskie

zabawy służy specjalny rodzaj broni palnej.


@Hound: tutaj też kłamiesz
  • Odpowiedz
kłamiesz, przepisy mają bardziej restrykcyjne niż Polskie


@Vein: Ale to nie ja kłamię, to przecież #4konserwy piały na cały wykop jaka to Nowa Zelandia jest wolnościowa pod tym względem i że to skandal, że teraz te prawa będą zniszczone przez ichniejszych polityków.

tutaj też kłamiesz


Radzę zapoznać się z definicjami prawnymi, bo widzę nauczyłeś się słowa "kłamać" i teraz rzucasz nimi na lewo i prawo. Nie można używać do tych celów
  • Odpowiedz
@Hound:

Zdajesz sobie sprawę, że konsekwencją takiej argumentacji jest podważenie sensu całego prawa? Po co są jakiekolwiek przepisy, skoro mogą być w każdej chwili złamane?

Więc po co chcesz wprowadzać przepisy, które będą przestrzegane tylko przez ludzi którzy z założenia nikomu nie wyrządzą krzywdy? xD
  • Odpowiedz