Wpis z mikrobloga

Ta, standard, zupełnie nie masz pojęcia, biedny, skołowany. Może masz demencję, idź do lekarza zamiast palić głupa.


@Hound: To może jasno sprecyzuj, czego ode mnie oczekujesz -- jakie konkretnie przepisy masz na myśli -- czy tylko potrafisz rzucać obelgi na tych, co mają inne poglądy?
  • Odpowiedz
@Hound:

Radzę zapoznać się z definicjami prawnymi, bo widzę nauczyłeś się słowa "kłamać" i teraz rzucasz nimi na lewo i prawo. Nie można używać do tych celów dowolnej broni, tylko specjalne jej rodzaje.

No to chyba nie masz pojęcia jak szeroka jest w naszym prawie definicja broni palnej sportowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szalony_ikar: Doskonałe pytanie, po co nam jakiekolwiek przepisy, skoro wszystkie można złamać? ¯\_(ツ)_/¯ Przecież wszystkie z definicji są przestrzegane tylko przez ludzi, którzy z założenia nie chcą ich łamać.

@Polinik: Zapomniałeś o drugiej części posta. Co, niewygodna, więc lepiej zignorować, a może zrobić z siebie błazna jak kolega wyżej?
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: broń sportowa w większości nie różni się od bojowej więc porównanie nietrafione. Pisałem ogólnie o samochodach. Przecież można iść na autobus i zaufać licencjonowanemu przewoźnikowi. Ale skoro chcesz brnąć w analogię - a motocykle wyścigowe? Po co komu ścigacze na drogach? Od tego są tory. Zakazać!
  • Odpowiedz
Zapomniałeś o drugiej części posta. Co, niewygodna, więc lepiej zignorować, a może zrobić z siebie błazna jak kolega wyżej?


@Hound: Pytam trzeci raz: które przepisy masz na myśli pytając czy są liberalne czy restrykcyjne?
Jak mam Ci odpowiedzieć na to pytanie, skoro nie chcesz tego sprecyzować?
  • Odpowiedz
Uświadom mnie.

@Hound: Praktycznie wszystko co zostało wyprodukowane przez człowieka w kalibrze do 12 mm, o ile nie strzela ogniem ciągłym. To jest definicja broni sportowej w Polsce.
  • Odpowiedz
Nie można używać do tych celów dowolnej broni, tylko specjalne jej rodzaje.


@Hound: No własnie to nie jest "specjalny rodzaj broni" tylko specjalny rodzaj pozwolenia, na określony rodzaj broni (nie może być samoczynna i kaliber musi być od 5.5 do 12mm). Jestem sportowcem... Także wiesz :*
  • Odpowiedz
@Hound: > do uprawniania sportu, rekreacji i zabawy służy specjalny rodzaj broni palnej.

Lolwut? Każdy rodzaj broni palnej może być do tych celów używany. Konkrety zależą od dyscypliny i organizacji strzeleckiej.

Zawody IPSC w Szwecji:
Mirek007 - @Hound: > do uprawniania sportu, rekreacji i zabawy służy specjalny rodzaj...
  • Odpowiedz
@Hound: przecież wychodzisz tutaj z pozycji znawcy i specjalisty. Ale podpowiem - jest to między innymi broń palna centralnego zapłonu o kalibrze do 12mm, czyli wszystkie złe czarne karabiny z platformy AR, wszystkie dzieci sowieckiej myśli technicznej - cała platforma AK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to na co ci sprzet sluzacy do jego odbierania


@ethc: nie mam takiego sprzętu, mam sprzęt do uprawiania sportu strzeleckiego. Łucznikom też powiesz, że mają sprzęt do obierania życia skoro strzelają do tarczy? :)
  • Odpowiedz
  • 17
@WaveCreator
@PolacoEsMasGrandeRobaco nikt wcześniej nie powiedział, więc jeszcze dodam jedna rzecz..
Każdy strzelec sportowy oprócz treningu na strzelnicy trenuje również swoją bronią w domu - jest to tzw trening bezstrzałowy, gdzie ćwiczy się skupienie na celu, pracę na muszce i ściąganie spustu..
Na każdą godzinę treningu na strzelnicy przypadaja dwie lub trzy godziny pracy w domu.. Bez tego nie ma szans osiągać jakichkolwiek sukcesów w tym sporcie.
  • Odpowiedz
Samochody rajdowe na ogół nie opuszczają torów cumplu bo nie są przystosowane do normalnego ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PolacoEsMasGrandeRobaco: na tory jeżdżą często nie samochody rajdowe (te od rajdów po zamkniętych odcinkach publicznych dróg z kierowcą i pilotem, klatką, itd.) a zwykłe seryjne i dopuszczone do ruchu choćby hothatche i chyba o to chodziło.
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Uważam że strzelnice powinny oferować specjalne rabaty przestępcom, żeby zachęcić ich do strzelania z broni obiektowej, a nie własnej. Ewentualnie powinni zakazać posiadania broni przestępcom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hound: W sumie to nie jestem ekspertem bo własną broń mam dopiero od niedawana, ale z tego co już zdążyłem zaobserwować żeby wystrzelić broń musi mieć załadowany nabój do komory. Daj jakiś link, wideo jak broń
  • Odpowiedz