Wpis z mikrobloga

Mirki, czy Poczta Polska oferuje możliwość nadania paczki u kuriera (Kurier przyjeżdża pod mój adres i zabiera paczkę)?
Wiem, że w Pocztexie jest taka możliwość, ale tam bym musiał zapłacić miliony, a paczka ma niestandardowe wymiary (suma wymiarów prawie 300), wiec ciezko mi bedzie ja przetransportować do urzedu pocztowego samemu..

#pocztapolska #poczta #kurier #kurierzy #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@polzwed:
Spróbuj przez e-zwroty
https://ezwroty.poczta-polska.pl/#/main
Być może sprzedający ma umowę z PP, ale wtedy pominien albo być w ezwrotach, albo przysłać etykietę do wydruku.

Ps. Pocztex Ekspres24 kosztuje tyle samo bez względu czy nada się w placówce czy kurier odbierze z mieszkania/biura/firmy.
Etykietę można wypisać ręcznie (chyba, że na umowę).
  • Odpowiedz
Paczka Pocztowa

Maksymalne: długość + obwód (mierzony w innym kierunku niż długość) = maksymalnie 300 cm przy czym:

Gabaryt A – długość = maksymalnie 60 cm, szerokość = maksymalnie 50 cm, wysokość = maksymalnie 30 cm

Gabaryt B – jeżeli choć jeden wymiar: długość > 60 cm lub szerokość > 50 cm lub wysokość > 30 cm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 150 cm.


W Pocztexie czy Paczka48 masz sume
  • Odpowiedz
@polzwed: oki ¯\_(ツ)_/¯ w pierwszym przypadku ta paczka nie jest znów taka strasznie duża (np. max to 100x50x50) co patrząc na Pocztex to jest standard więc u brokera zapłacisz z podjazdem max 15-20 zł. Chyba, że jest to niestandard ze względu na kształt
  • Odpowiedz