Wpis z mikrobloga

nigdy nie zapomnę, spowiedź przed bierzmowaniem i moje wyznanie "masutrbowalem sie" a ksiadz na to "musisz obiecac przed Bogiem ze nigdy wiecej tego nie zrobisz" no i nigdy juz tego nie zrobilem

nie poszedlem juz wiecej do spowiedzi, a po bierzmowaniu bywam w kosciele rzadziej niz raz na rok

jak sobie pomysle ze wtedy jako dosyc wierzacy chlopak sie tym przejalem to tak mi sie chce smiac z siebie...
i to księża będą #!$%@?ć, że #lgbt seksualizuje dzieci...
#bekazkatoli #religia #katolicyzm
#neuropa
  • 17
@sezet11 po prostu religia nie nadąża za postępem, oni nadal straszą ludzi jak w średniowieczu, przykre to, potem taki młody człowiek przestaje mieć kontakt z kościołem, a oni się dziwią czemu.
@Just_Doesnt_Know: @miki4ever: @nototenteges:
U mnie było jakieś dwuletnie przygotowanie (!) ze spotkaniami i jakimiś egzaminami. Chodziłem jakoś tam na to, chociaż w kwestii pieczątek to kolega miał dobry skaner i hmm xD W każdym razie po dwóch latach tak wyszło, że nie mogłem pójść na ostatni egzamin. Poszedłem tydzień później i klecha powiedział, że teraz to za późno i od września mam zacząć kolejne dwuletnie przygotowanie ( ͡°
@sezet11: tak jest zawsze. dzieciak wyznaje grzechy- "kradłem, biłem się z kolegami, niesłuchałem rodziców, MASTURBOWAŁEM SIĘ", ksiądz przerywa- "CO? MASTURBOWAŁEŚ SIĘ?" kiedy jeszcze jako dziecko wierzyłem w te głupoty i chodziłem razem z moim kolegą do spowiedzi to ksiądz zawsze skupiał się na tym "grzechu" najmocniej(u kumpla również), tak jakby go to podniacało, reszte "grzechów" pomijał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sezet11: ogólnie znanym faktem jest, że większość księży ma ostro #!$%@?, ale to co działo się w mojej parafi, w zadupiu w którym mieszkam to już totalny odjazd. jakiś #!$%@? ksiądz nie udzielił mojemu kuzynowi bierzmowania, bo, UWAGA- miał długie włosy xDDDD ten sam kretyn raz wydarł się na mnie na pół kościoła, kiedy byłem jeszcze dzieckiem tylko dlatego, że za daleko stałem od niego podczas przyjmowania tego #!$%@? opłatka pod
@jamtojest: u mnie prosta sprawa, jak będą miały więcej lat i będą chciały to im nawet bar micwe zrobię, ale póki co robimy bez czarów, zreszta sami jesteśmy zgłoszeni jako „bez religii”, a podatku na Kościół nie planuje płacić, wiec problem sam się rozwiązał. #niemcy
@jamtojest: dlaczego? Już w przedszkolu jest silna presja na religie ewangelicka. Kolega już 3 razy zmieniał religie dzieciaka z ewangelicka na katolika i z powrotem jak się przenosił i wracał z Bawarii. Presja środowiska jest spora.